banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'da tanzim satışları olacak mı?

banner1357

Samsun'da belediye başkanlarından tanzim satış noktası kurulması yönünde talimat geldiğinde harekete geçeceklerini ve  uygulama ile ilgili hazırlık içerisinde olduklarını ifade etti

SAMSUN HABER 11.02.2019, 20:25 11.02.2019, 20:30
banner1353
banner1375

Sebze meyve fiyatlarında hem market hem hal hem de pazarlar arasında oluşan uçurum atılan adımlarla kapanmaya başladı. Geçen hafta zirve yapan sebze meyve fiyatları, belediyelerin tanzim satış noktalarıyla "karsız" satışa başlaması ve fırsatçılara yönelik artan denetimlerle düşüşe geçti. Sebze meyve fiyatlarında fiyat farklarlarının kapanmasını ve tanzim satış noktası uygulamasıyla ilgili  Samsun'da görev yapan yerel yöneticiler de talimat geldiğinde ilçelerde uygulamayı başlatacaklarını söyledi.

BAFRA'NIN DA İHTİYACI VAR
Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, giderek uygulamanın yayılacağını belirterek belediye olarak çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Başkan Kılıç, "Tanzim satış noktaları ülkemizde bazı şehirlerde uygulanmaya başladı. Burada fiyat dengesini korumak amacıyla böyle bir çalışma gereği duyuldu ve geçekleşti. Muhtemelen anadoluya ve küçük ilçelerimize de yayılacaktır. Böyle bi duruma bizde deihtiyaç olduğu belli. Belediye olarak bu konuyla ilgili çalışma yapma düşüncemiz var. Henüz zamanı belirli değil. Olduğu zaman da muhakkak halkımızın haberi olur" dedi.

HAREKETE GEÇERİZ
19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Toplaoğlu ise gereken ne ise onun yapılması adına harekete geçilmesinin önemli olduğunu ifade ederek, "Aradaki komisyoncuların fazladan yarattığı rekabetsiz durumu yok etme adına cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla İstanbul ve Ankara'da bu uygulama başladı. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Samsun'da ve ilçemizde etki ve tepkiye göre giderek uygulama yaygınlaşacak. Bize ilçe olarak böyle bir talimat geldiğinde harekete geçeceğiz" diye konuştu.

BİZİM İLÇEMİZDE ŞİKAYET YOK

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ise ilçe halkından böyle bir talep almadığını dile getirdi. Başkan Akgül, "Bizim ilçemiz çok küçük bir ilçe. Çok şükür ilçe halkımızdan böyle bir şikayet almadık. Bu genelde büyük kentlerimizde meydana gelen bir problem.  Bizim ilçemizde şikayet veya böyle bir durum olmadığı için tanzim satış noktası düşünmüyoruz.  Olduğunda da muhakkak gereken çalışma neyse onu yürüteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

HAZIRLIKLARIMIZ VAR 
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul da, tanzim uygulaması ile ilgili hazırlıklarının olduğunu vurguladı. Başkan Kul, "Uygulamayla ilgili ilçe belediyesi olarak bir takım hazırlıklar içerisine girdik. Ancak ben 31 Mart yerel seçimleri sonrası görevimi başka bir arkadaşıma devredeceğim için bu konuyla ilgili bilgi ve çalışmalara kendisi daha hakim olacaktır" şeklinde konuştu.


Haber:Dilber BAHADIR, Mustafa TOGUR    

Yorumlar (1)
baho 1 yıl önce
kardeşim türkiye sadece istanul ankaradan ibaret degil