banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'da sosyal yardım alan kadından duygu dolu sözler - Samsun Haber

banner1357

Samsun'da  sosyal yardım alan hanelere bin TL destek ödemesi ihtiyaç sahiplerine elden verilmeye devam ediyor. Bu kapsamda valiliğin sosyal medya hesabından paylaşılan video da parasını görevli bekçinin elinden alan kadının söyledikleri izleyenleri  duygulandırdı

SAMSUN HABER 04.04.2020, 21:16 04.04.2020, 21:51 Ayşe Çolak
banner1353
banner1375

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 'Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı' kapsamında hesaplarına yatırılan paraları çekmek isteyenlerin PTT ve ATM önlerinde sosyal mesafe kuralına uymayarak kalabalık oluşturması üzerine ödemelerin elden yapılması kararlaştırıldı. Bu kapsamda Samsun'da ihtiyaç sahiplerine bin TL  yardımı PTT dağıtıcıları, bekçiler ve kolluk birimleri elden teslim edilmeye devam ediyor.

ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN

Samsun Valiliği tarafından paylaşılan videoda ise sosyal yardım parasını görevli bekçinin elinden  kadının duygu yüklü sözleri izleyenleri adeta duygulandırdı.  Samsunlu kadın, "Allah sizden ve muhtarımızdan razı olsun. Çok sağolun.  Çok sevindim. Bu paraya çok ihtiyacım vardı. Allah ne muradınız varsa versin" dedi.

İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN

Samsun Valiliği yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Şeyh Edebali'nin öğüdünün devlet geleneğimize güzel bir tezahürü olarak yüzyıllardır ihtiyaç sahiplerini asla ihmal etmeyen devletimiz, bu zor günlerde de darda kalan vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyor" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)