Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsun'da son dakika: Kurtuluş Yolu'na makyaj!

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nin temmuz ayı 1'inci oturumunda, kent merkezinden Amasya sınırına kadar uzanan yaklaşık 98 kilometrelik Kurtuluş Yolu güzergahında yer alan tüm konutlar ile ilgili çok önemli bir madde gündeme geldi

Samsun'da son dakika: Kurtuluş Yolu'na makyaj!

Yavuz Yılmaz başkanlığındaki meclis oturumunda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan önce Kavak ve Havza’ya oradan da Amasya’ya uzanan 98 kilometrelik yolculuğunu simgeleyen Kurtuluş Yolu Projesi ile ilgili çok önemli bir karar gündeme geldi ve oy çokluğu ile Komisyon'a havale edildi. 

ALBAYRAK: TÜM KONUTLAR GÜZELLEŞECEK
Buna göre, Kurtuluş Yolu güzergahında bulunan tüm ev ve diğer konutların sıva, boya ve badana gibi işleri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak. Konuyla ilgili Samsun Gazetesi'ne bir açıklamada bulunan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, "Yaklaşık 100 kilometrelik güzergahın kırsal kesimlerde kalan mahallelerinde iyileştirme ve güzelleştirme çalışması yapılacak. Sıvasız, boyasız evleri tarihi dokuya zarar vermeden gerçekleştireceğiz. Proje devam ederken kamulaştırılan binalar da iyileştirilecek, korunacak. Böylece bu bölge üzerindeki mimariyi gelecek nesillere de aktarmış olacağız" dedi.

Haber:Havanur SUBAŞI

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER