banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsun'da sendikada 'mobbing' iddiası - Samsun Haber

banner1357

DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası Samsun Şubesi'nde çalışan Murat Kiraz,  eski başkan Fahrettin Çankaya'nın ardından başkanlık koltuğuna oturan Mutlu Karabacak ve yönetimi tarafından aylarca mobbinge maruz kaldıktan sonra işten atıldığını iddia etti

SAMSUN HABER 21.01.2020, 08:56 21.01.2020, 09:45 Ayşe Çolak
Samsun'da sendikada 'mobbing' iddiası - Samsun Haber
banner1353
banner1375

DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası Samsun Şubesi'nde 18 yıl boyunca genel merkeze bağlı yardımcı personel olarak çalışan Murat Kiraz, Genel-İş Sendikası Samsun Şube Başkanlığı'nı yürüten Fahrettin Çankaya'nın ardından başkanlık koltuğuna oturan Mutlu Karabacak ve yönetimi tarafından aylarca mobbinge maruz kaldıktan sonra işten atıldığını ileri sürdü. 

İŞ AKDİM FESHEDİLDİ

İşçinin ve emekçinin hakkını savunan bir sendikanın kendisine mobbing ve baskı yapmasının ardından işten çıkardıklarını belirten Kiraz, "Dayım olan Fahrettin Çankaya, 18 yıl önce işsiz olduğum için beni yardımcı personel olarak işe aldı. Fakat yönetimin değişmesinin ardından göreve gelen Mutlu Karabacak, işimi düzgün yapmadığımı ve gelen misafirlere saygısızlık yaptığım iddiasıyla bana mobbing uygulamaya başladı. 2019 yılının ekim ayında da iş akdim feshedildi" diye konuştu.

YARGISIZ İNFAZ YAPTILAR

Fahrettin Çankaya'nın yeğeni olduğu için 'rahat hareket edemeyeceklerini' düşünerek işten çıkarıldığını iddia eden Kiraz, "Bir çok kez gelen misafirlere saygısızlık yaptığımı ve temizlik yapmadığımı iddia ederek beni Genel-İş Sendikası Genel Merkez'e şikayette bulunduklarını öğrendim. Ben DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikasına yıllarca hizmet ettim ama sendika 18 yıl bünyesinde çalışan bir personele iftiralarla, yargısız infaz yapmıştır. İki çocuğumla ve ailemle birlikte beni ortada bıraktılar. Ben de hakkımı aramak adına kendilerine dava açtım ve sonucun da lehime olcağını düşünüyorum" dedi.

OY BİRLİĞİYLE FESHEDİLDİ

Kiraz'ın iddialarının asılsız olduğunu belirten DİSK Genel İş Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Mutlu Karabacak ise, "Genel merkez ve genel disiplin kurulunun üyesi olduğu Sosyal-İş Sendikası ile birlikte oy birliği ile iş akti feshedilmiştir. Tüm hakları ve ihbar tazminatları ödenmiş olup, yasal ve hukuki işlemleri hala devam etmektedir" dedi. 

Merve İLHAN

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Şubat 2020
İmsak 05:48
Güneş 07:13
Öğle 12:53
İkindi 15:53
Akşam 18:24
Yatsı 19:43