banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Samsun'da santral karşıtı aktiviste saldırı - Samsun Haber

banner1475

Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde inşaatı devam eden biyokütle enerji santraline karşı, sosyal paylaşım sitesinde oluşturulan 'Çarşamba Biyokütle Santralına Hayır Grubu'nun yöneticilerinden İbrahim Ertürk'un bir gencin yumruklu saldırısına uğradı.

SAMSUN HABER 03.11.2019, 09:22 03.11.2019, 12:10 Adrm
Samsun'da santral karşıtı aktiviste saldırı - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde kurulacak biyokütle enerji santraline karşı sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta oluşturulan 'Çarşamba Biyokütle Santralına Hayır Grubu' yöneticisi İbrahim Ertürk, kimliği belİrlenemeyen bir gencin yumruklu saldırısına uğradı. SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, Ertürk'e yapılan saldırıyı kınadı
 
OFİSİNDE SALDIRDI
Olay önceki gün, İbrahim Ertürk'ün ofisinde meydana geldi. İddiaya göre Ertürk'ün ofisine gelen 18-20 yaşlarında olduğu tahmin edilen bir genç, "Bana niye küfür ettin?' diyerek  yumruklu saldırıda bulundu. Ertürk'ün de kendisini korumak için karşılık vermesinin ardından saldırgan kaçtı. İbrahim Ertürk güvenlik güçlerine haber verdi. Yüzünden darbe alan Ertürk hastaneye giderek darp raporu alırken, saldırıyı gerçekleştiren gençle ilgili polise şikayette bulundu.

MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİM
İbrahim Ertürk, kendisine saldıranı tanımadığını ve saldırganın, "bana neden küfür ettin!" diyerek yumruk vurduğunu ve karşılık vermek istediğinde de kaçtığını söyledi. Ertürk, saldırının santral karşıtı eylemleri ve mücadelesine karşı yapıldığını tahmin ettiğini belirterek, "Bu mücadelede sonuç ne olursa olsun çabalarımız devam edecek!" dedi.
 
SAMÇEP'TEN SALDIRIYA TEPKİ
Samsun Çevre Platformu Sözcüsü Mehmet Özdağ da, Çarşamba Biyokütle Santralına Hayır Grubu Yöneticilerinden İbrahim Ertürk'e yapılan saldırıyı kınadıklarını açıkladı. Özdağ, "Saldırganı azmettirenler; biyokütle enerji santralinin Çarşamba Ovası'na kurulmasından maddi ve siyasi nema peşinde koşanlardır. Saldırganın bulunarak h akettiği cezanın verilmesi Valiliğin, emniyet güçlerinin sorumluluğudur. Bu tür yıldırma çabaları Çarşamba Ovası'nı koruma mücadelemizi durduramaz. İbrahim Ertürk yalnız değildir" dedi.

Gülsüm ATİK
 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 26 Ocak 2020
İmsak 06:16
Güneş 07:45
Öğle 12:52
İkindi 15:25
Akşam 17:49
Yatsı 19:12