banner1589

banner1567

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Samsun'da rengarenk evler: Vatandaş ikiye bölündü!

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin, kent estetiğiyle ilgili alınan kararlar doğrultusunda Cedit Mahallesi'nde bulunan binaları boyaması, vatandaşları ikiye böldü.

Samsun Haber 01.05.2017, 17:50 01.05.2017, 17:53
4709

Samsun Haber - Samsun'da 18-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan İşitme Engelliler Olimpiyat (Deaflympics) Oyunları öncesinde Samsun Büyükşehir Belediyesi, kent estetiğiyle ilgili biri dizi önemli kararlar aldı. Bu kararlardan en önemlilerinden birisi de özellikle 3 mahallede binaların dış cephelerinin renklendirilmesi.

BEĞENENLER, BEĞENMEYENLER...
Binaların dış cephelerinin farklı renklere boyanmasıyla ilgili yorum yapan vatandaşların bazıları çalışmaları beğenirken bazıları da, "Tek renk olsaydı daha iyi olurdu, tüm binaların farklı renkler olmasını beğenmedik" dediler.

ARKA CEPHELER BOYANMIYOR
Cedit Mahallesi'nde hummalı çalışmalar devam ederken, vatandaşların en çok şikayet ettiği nokta ise, binaların şehrin ön kısmına bakan cepheleri boyanırken, arka tarafa bakan cepheler boş bırakılması oldu. 

'FİKRİMİZİ SORMADILAR'
Cedit Mahallesi'nde binaları rengarenk boyanan vatandaşlar, "Renkleri beğenmedik, binalarımız boyanırken fikirimizi sormadılar" diye konuştular.

Haber: Merve İLHAN
Kamera: Mine ŞEN

Yorumlar (5)
recep 4 yıl önce
kımın parasıyla kımın evını boyuyorsun gel benım evıde boyat o zaman
ali koç 4 yıl önce
Neyin fikrini soracak acaba yıllardır binalar boyasız ne güzel yapıyor rengarenk ben beğendi m çok güzel surda kalmış iki ay samsuna ayrı bir hava katacaktır bu calisma.
onur 4 yıl önce
adam iyilik yapıp yarısını boyatıyor sende cimriliği bırakta diğer yarısını boyat ne gözü ac insanlar var
onur 4 yıl önce
komple boyasız çok daha iyi mi görünüyordu ne zevksiz insanlarsınız ı o yüzden çingen mahallesi sizden daha huzurlu
Hasan 4 yıl önce
Samsunspor Hakemin verdiği haksız penaltıyla demorilize oldu. Sonrasında yenen gol ipleri tamamen kopardı maalesef. biraz profesyonel oyuncular duygularıyla hareket ettiği zaman böyle sonuçlar görebilyoruz ne yazık ki