Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsun'da Ramazan'da bu çay ocaklarında çay satılmıyor

Samsun’da çay ocaklarının yoğunlukla bulunduğu İlkadım ilçesinde bazı çay ocakları oruçlu müşterileri için dükkanlarını açıyor fakat çay ocağını yakmıyor, çay satışı yapmıyor. 

Samsun'da Ramazan'da bu çay ocaklarında çay satılmıyor
banner1311

Samsun’da çay ocaklarının yoğunlukla bulunduğu İlkadım ilçesinde bazı çay ocakları oruçlu müşterileri için dükkanlarını açıyor ancak çay ocağını yakmıyor ve çay satışı yapmıyor. 

Ramazan ayında birçok esnaf, lokanta, kahvehane, çay ocağı, pastane gibi yerler faaliyetlerini sürdürüyor. Fakat Samsun’un İlkadım ilçesinde bulunan tarihi Saathane Meydanı civarındaki çay ocaklarında dükkanlar açık olmasına rağmen çay satışı yapılmadığı öğrenildi. Oruçlu olan vatandaşların, çay ocaklarına oturup, gazete okuyup, televizyon izleyip, namaz saatlerini bekleyip, iftar saatine kadar zaman geçirdikleri belirtildi. Çay ocağı sahipleri de Ramazan dolayısıyla ocağını iftardan önce yakmıyor. 

Durumdan son derece memnun olduklarını belirten vatandaşlar, “Ramazan’da çay ocaklarının açık olması çok iyi oluyor. Çünkü oruç tutan vatandaşlar da aşağıya indiği zaman oturup, dinleniyorlar. Burada oturuyoruz, dinleniyoruz, muhabbet ediyoruz, gazete okuyoruz ve namazı bekliyoruz. Senelerdir burası böyle. Biz de bu durumdan çok memnunuz” ifadelerini kullandılar.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 23:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312