banner1365

banner1345

Samsun'da plaj yasağı!

banner1357

Samsun Valiliği Atakum İlçesi, Çatalçam ve Taflan yerleşimlerinde plajların geçici olarak halkın kullanımına kapatılması kararanı aldı.

SAMSUN HABER 11.06.2019, 11:19 11.06.2019, 11:22 Ceylan
Samsun'da plaj yasağı!
banner1353

Samsun Valililiği Yüzme Suyu Yönetmeliği kapsamında 'Samsun İli 2019 Yılı Yüzme Sezonu Açılış Toplantısı' gerçekleştirdi. Vali Yardımcısı İbrahim Avcı başkanlığında yapılan toplantıda Samsun'da yapılan çalışmalar konuşulurken bazı kararlar alındı.

KAPATILDI

Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "İnsan sağlığını ve çevreyi korumak üzere, yüzme ve rekreasyon amaçlı kullanılan suların kalitesini belirlemek ve bu suların başta mikrobiyolojik olmak üzere her türlü kirletici ile kirlenmesinin engellenmesini sağlamak amacıyla yerinde yapılan inceleme sonucunda tespit edilen; Atakum İlçesi, Çatalçam ve Taflan yerleşimlerinde mevcut olan, kaçak kanalizasyon bağlantılarının SASKİ tarafından önlenerek acilen kanalizasyon şebekesine bağlantılarının sağlanmasına, Polis Okulu ile Taflan Un Fabrikası olarak ifade edilen kısım arasında kalan halk plajlarında ivedi olarak Samsun Büyükşehir Belediyesince (Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü) temizlik çalışmalarının yapılmasına, bu çalışmalar sonuçlanana kadar bu plajların geçici olarak halkın kullanımına kapatılması ve uyarı levhaları konulması, anons edilmesi ve yerel basında yer alması suretiyle halka duyurulmasının sağlanmasına karar verilmiştir" 

Yorumlar (2)
Hakan Baronoğlu. 4 ay önce
Dereköyden başlayarak devam eden sahil katliamının sonucudur bu olay. Güzelim kumsalların yerini beton yığınları aldı. Yakında gol kulübüne kadar olan yerde kumsal diye bir şey kalmayacak. bayram tatilinde Taflan sahilindeydim adeta lağım akıyordu kıyı şeridi.
vatandaş 4 ay önce
Kış boyu ne yaptılar yazaın ortasındamı akıllarına geldi tahlil yapıp uyarmak
yasak koymak
banner1363
12°
açık
Namaz Vakti 14 Ekim 2019
İmsak 05:13
Güneş 06:38
Öğle 12:26
İkindi 15:31
Akşam 18:04
Yatsı 19:24