banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Samsun'da pazarın tadı yok - Samsun Haber

banner1357

Samsun pazarlarında piyasa araştırmasına çıkan Samsun Canlı Haber TV ekibi, vatandaşa bir sordu bin ah işitti. Pazarda hem alan, hem de satan yüksek fiyatlardan şikayetçi.

SAMSUN HABER 21.10.2019, 10:29 21.10.2019, 11:05
203
banner1353
banner1375

Artan pazar fiyatları Samsun’da hem tüketiciyi hem de satıcıları olumsuz yönde etkiledi. Artan fiyatlar sebebi ile vatandaşlar, pazar alış verişinden kısmak zorunda kalırken, pazarcılar da umdukları satışı yapamamaktan dolayı duydukları memnuniyetsizliği dile getirdi.

İşte pazar esnafı ve vatandaşların fiyat yorumları: 

SATIŞLARIMIZ AZALDI
Oktay BAKAN: Tokat'tan Samsun'a getirdiğimiz barbun, domates, fasülye ve kabak gibi sebzeleri satıyorum.  Malesef son zamanlarda vatandaştan gelen talebimiz iyice düştü. Artık gündüz değil, akşam üzeri alışveriş yapmaya geliyorlar. Durumlar öyle ahım şahım değil. Gündüzlerde kısaldı. Satışlarımız azaldı. 

UCUZ DOMATES SATIYORUM
Tayfun ÇAĞLAR: Domateslerimizi kilosu 2 TL'den satışa sunuyoruz. Ekim ayında bu rakamın oldukça iyi olduğunu düşünüyorum. Çok şükür satışlarımız eskisi kadar olmasada iyi.  Bedavadan biraz pahalı domates satıyorum. Bu durum benim için iyi. Haklımız yerli domates seviyor. Sera domatesini sevmiyor.

FİYATLAR ÇOK PAHALI
Gülay AKÇAYLI: Fiyatlar çok pahalı. Salatalık 4-5 lira arasında satılıyor. Pazarın en ucuz ürünü ise 1.5 TL ile patates. Eskiden 50 lira ile dolabımı doldururken şimdi 100 liraya bir şey alamadan dönüyorum evime. Haliyle dolabımız eksik kalıyor. 

DURUMLAR ZOR
Belgin CÖMERT: Samsunlular olarak şanslıyız. Başka memlekette yaşayn insanlar berbat durumda. Yine dememnun değilim. Fiyatlar daha ucuz olmalı. Çok daha az alışveriş yapabiliyorum. Her hafta pazara çıkamıyorum. Durumlar zor.

İLERDE DAHA KÖTÜ OLACAK
Süha CÖMERT: Kira veren insanlar için geçinmek daha da zor hale geliyor. Maaşın 3'te biri kiraya gidiyor.  Hele çocukda okutuyorsanız birçok şeyi kısmak zorunda kalıyorsunuz. Biz iyi günler yaşıyoruz. İleride durumun daha da kötü olacağını düşünüyorum. 

KAN AĞLIYORUZ
İsmail AYDOĞAN: Kestane satışı yapıyorum. Fiyatlar çeşide göre değişiyor.15 liraya da 12.50 lirayada kestanemiz var. Malesef satışlarımız kötü. Ancak sezonluk satış yapıyoruz. Satışlarımız çok düşük. Esnaf olarak kan ağlıyoruz. Halden aldığımız ürünleri zararına satıyoruz.  Yapacak işi

ALIM GÜCÜ AZALIYOR 
Yasin YİĞİT: Pırasayı kilosu 3 TL, biberi ise 2.5 liradan satıyoruz. Pazarı gezdim biz yinede diğerlerine göre ucuza satıyoruz ama insanlar artık alışveriş yapamıyor. Herkes bir şeylerden şikayetçi. Alım gücü giderek azalıyor.

Dilber BAHADIR  

Yorumlar (0)
banner1474
23°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 09 Temmuz 2020
İmsak 03:06
Güneş 05:03
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:05