Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsun'da okula Survivor parkuru yapıldı

Samsun'un İlkadım ilçesinde bir okula Survivor parkuru yapıldı.

Samsun'da okula Survivor parkuru yapıldı

Samsun’un İlkadım İlçesi'ndeki Demirci İlk ve Ortaokulu'nda 1 yıl önce 'Spor hayattır' projesi düzenlendi. Proje kapsamında öğrencilerin boş vakitlerinde geçirebileceği oyun parkuru yapıldı. Parkut arık araç lastiklerinden ve 8 etap parkurdan oluşuyor. Öğrenciler beden eğitimi derslerinde ve tenefüslerde yaklaşık 300 metrekare alana kurulan parkurda vakit geçiriyor.

Beden eğitimi öğretmeni Onur Akgün yaptığı açıklamada, "Bu alan boş olarak duruyordu. Öğretmen arkadaşlarımızla birlikte burayı nasıl değerlendirebiliriz diye düşünmeye başladık. Çocuklara sorduk onlarda bize bir oyun alanı oluşturmamızı istedi. Bizde çocukların hem eğlenebilecekleri hem de enerjilerini atabilecekleri bir alan oluşturmaya karar verdik. Atık araç lastiklerini kullanarak bir parkur oluşturduk. Çocuklar burada oynamayı çok seviyorlar. Öğrencilerimiz teneffüslerde bu parkurda oyun oynuyorlar. Ayrıca beden eğitimi derslerinde de zaman zaman bu parkuru kullanıyoruz. Hem çok eğleniyorlar, hem birbirleriyle yarışarak rekabeti öğreniyorlar, hem de enerjilerini atmış oluyorlar. Çocuklar mutlu oldukça biz de mutlu oluyoruz. Yaş itibariyle çocuklar çok hareketliler. Enerjilerini bir şekilde atmaları gerekiyor. Burada beraber eğleniyorlar. Çocuklar sadece futbol, voleybol, basketbol gibi sporların yanı sıra bu parkurda hem birbirleriyle yarışıp hem rekabet ediyorlar" dedi.

6'ıncı sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Mediha Ön ise yaptığı açıklamada "Arkadaşlarımızla bu parkurda çok eğleniyoruz. Lastiklerden yukarı doğru tırmanma kısmı çok zor. En çok orada zorlanıyoruz. Lastiklerin içinden geçip üzerlerinden yürüyoruz. O bölümler çok eğlenceli. Burası da bizim 'Survivor' parkurumuz. Bizde burada arkadaşlarımızla yarışıyoruz" diye konuştu.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşegül Söylemez
Ayşegül Söylemez - 2 ay Önce

Tebrikler hocam güzel bir çalışma

Serap caliskan
Serap caliskan - 2 ay Önce

Onur hocam mütevazı konuşmuş..parkurun her metrekaresi kendi emeğidir...biz öğretmenler ve öğrenciler kendisine tesekkur ediyoruz...

SIRADAKİ HABER