banner1223

Samsun'da Okul Sporları'na 'parasızlık' darbesi!

Samsun'da bugün, Okullararası Futsal Küçük Erkekler İl 1'inciliği müsabakalarına 4 okul da 'maddi imkansızlıklar' nedeniyle gelemeyince başlanamadı

Samsun'da Okul Sporları'na 'parasızlık' darbesi!
banner1227

Samsun'da, ilçelerde yapılan finallerin ardından bugün başlaması gereken İl 1'inciliği Turnuvası, 4 okulun maddi imkansızlık nedeniyle futbolcularını gönderemeyişi nedeniyle başlanamadı.

UZAK İLÇELERDE MADDİ ENGELLER
Okul sporlarının yapıldığı birçok turnuva maddi sıkıntılar nedeniyle zora giriyor. Özellikle şehir merkezine uzak olan ilçelerden gelmeye çalışan sporcular, destek bulamadıkları için turnuvaya katılmaya hak kazansalar da, maçlara çıkamıyor.

RAKİPLERİ GELMEDİ
Bugün Canik Atatürk Spor Salonu'nda başlaması gereken Okullararası Futsal Küçük Erkekler İl 1'inciliği de maddi imkansızlıklar kurbanı oldu. Atakum temsilcisi Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu'nun rakibi Alaçam Karayolları Kolin Ortaokulu ile Bafra temsilcisi Bafra İmam Hatip Ortaokulu'nun rakibi Asarcık Kılavuzlar Şehit Niyazi Ortokulu futbol takımları, 'parasızlık' nedeniyle bugünkü maçlarına çıkamadı. 

2 OKULADA DAHA ENGEL
Öte yandan, birbirleriyle karşılaşacak olan Çarşamba Mithat Yılmaz Ortaokulu ile Bafra Mustafa Erdin Ortaokulu da müsabakalara katılamadı. Yaklaşık 1 ay sürecek futsal turnuvasına, önümüzdeki günlerde de Asarcık, Salıpazarı, Alaçam ve Havza gibi merkeze uzak olan ilçelerde yer alan okulların takımlarının katılım göstermemesi bekleniyor.

Haber: Kenan KAYA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148