banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'da öğretmenler tehdit ediliyor - Samsun Haber

banner1357

Bazı okul müdürlerinin, okul aile birliği toplantısına katılmayan öğretmenleri tehdit ettiğini iddia eden Türk Eğitim-Sen Samsun 1 No'lu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, "Soruşturma açmak isteyen okul müdürü olursa, okulunun önünde basın açıklaması yapıp, bakanlığa şikayet olacağız" dedi.

SAMSUN HABER 12.10.2019, 10:36
Samsun'da öğretmenler tehdit ediliyor - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Türk Eğitim-Sen Samsun 1 No'lu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, okul aile birliği toplantısına katılma zorunluluğu olmayan öğretmenlerin için okul müdürleri tarafından soruşturma açmakla tehdit edildiğini iddia etti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Okul müdürlerinin yetkisi olmayan bir konuda zorlama yaptığını belirten Kuruoğlu, "Okul aile birliği toplantılarına katılımın zorunlu olmadığını daha önce açıklamıştık. Ayrıca mesai saatleri dışında yapılan faaliyetlere katılmama kararımız var. Bazı okul müdürleri de soruşturma açmakla tehdit ediyormuş. Neymiş, öğretmen okul aile birliğinin tabi üyesiymiş! Veli de tabi üyesi, gelmeyince ne yapıyorsunuz? Okul müdürü liyakatlı bir idareci olsa öğretmenleri toplar ve onlara, 'Katılım zorunlu değil ancak toplantı yeter sayısı bulunamıyor. Okulumuza destek olun. Lütfen imkanı olan arkadaşlar katılsın' der.  Zaten imkanı olan öğretmen arkadaşlarımız da katılır. Yetkisinde olmayan bir konuda zorlama mı olur? Yine de soruşturma açmak isteyen okul müdürü olursa, okulunun önünde basın açıklaması yapıp, valilik ve bakanlığa şikayetçi olacağız. Ayrıca, yetkisi olmadığı halde çalışanlara baskı uyguladığı için savcılığa suç duyurusunda bulunacağız" ifadelerini kullandı. 

Dilber BAHADIR 

Yorumlar (0)