banner1313

banner1300

Samsun'da o hakim ve savcılar terfi aldı TAM LİSTE

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Samsun'da bazı hakim ve savcıların görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav sonucunu yayımladı. 

SAMSUN HABER 27.12.2018, 12:12
Samsun'da o hakim ve savcılar terfi aldı TAM LİSTE
banner1314

Hakimler ve Savcılar Kurulu, Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda Samsun'da bazı hakim ve savcıların görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav sonucunu yayımladı. 

2018 Ağustos dönemi sonuna kadar sürelerini bitirip, Hakimler ve Savcılar Kurulunca yükseltilmelerine karar verilen adli yargı hakim. Cumhuriyet Başsavcı ve savcıları ile İdari yargı hakimlerine ait defterler 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanununun 29. Maddesi gereğince şu şekilde değiştirildi.

HAKİM SINIFINDA 4 İSİM
Hakim Sınıfı'nda 2. derecede mümtazen yükselmeye layık olan Alaattin Günay ve 3. dereceden mümtazen yükselmeye layık olan Fatih Aydın Samsun Hakimi, 8. derceden tercihan yükselmeye layık olan Aslınur Çelik Vezirköprü Hakimi, Fulya Uğurlu ise Çarşamba Hakimi oldu.

SAVCI SINIFINDA DEĞİŞİKLİKLER
Savcı sınıfında ise 2. dereceden mümtazen yükselmeye layık olan Hacı Kocaaslan Vezirköprü, 3. dereceden mümtazen yükselmeye layık olan Mehmet Kaan Akçay Bafra, 5. derecede mümtazen yükselmeye layık olan Eray Burak Buyruk ve Erhan Kilik Samsun, 8. derecede mümtazen yükselmeye layık olan Ali Balcı Kavak, Burak Dağlı ise Vezirköprü, 8. derecede tercihan yükselmeye layık olan Esra Akın Havza, Cansu Seyfikli Terme ve Erkut Özçelik ise Ladik Cumhuriyet Savcısı oldu.

İDARİ YARGIYA 2 İSİM 
İdari yargı sınıfında ise 2. dereceden mümtazen yükselmeye layık olan Abdurrahman Kalkan ve 6. dereceden mümtazen yükselmeye layık olan Faden Yalvaçlı Kaçar ise Samsun İdare Mahkemesi Üyesi oldu.

Haber: Hakan AKGÜN

Yorumlar (0)