banner595

Samsun'da Nüfusun 4,5 Katına Sağlık Hizmeti Verildi!

2015 yılı içinde Samsun Kamu Hastaneleri Birliğine Bağlı 21 sağlık tesisinde 6 milyon 155 bin kişinin muayene olduğunu ifade eden Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Dursun Mehel, Samsun nüfusunun yaklaşık 4,5 katı hastanın sağlık hizmetlerinden faydalandığına dikkat çekiyor.

Samsun'da Nüfusun 4,5 Katına Sağlık Hizmeti Verildi!

2015 yılı içinde Samsun Kamu Hastaneleri Birliğine Bağlı 21 sağlık tesisinde 6 milyon 155 bin kişinin muayene olduğunu ifade eden Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Dursun Mehel, Samsun nüfusunun yaklaşık 4,5 katı hastanın sağlık hizmetlerinden faydalandığına dikkat çekiyor.

10 Mart 2016 Perşembe 09:50
Samsun'da Nüfusun 4,5 Katına Sağlık Hizmeti Verildi!

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Dursun Mehel, Samsunhaber.TC Dergisi’ne özel verdiği röportajında Samsun’un sağlık verilerini rakamlarıyla bir bir ortaya koydu. Samsun sağlık yatırımları anlamında birçok ile göre gerçekten şanslı bir il olduğunu dile getiren Mehel, “Samsun’daki sağlık yatırımlarına genel olarak bakıldığında tüm yeni hastane inşaatları ve il merkezinde yapılan ve planlanan çalışmalarla toplam yatırım miktarının 200 milyon TL civarında olduğunu görmekteyiz. Bu rakam bile aslında verilen önemin bir göstergesi olarak değerlendirilebilir.” diyor.
Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dursun Mehel şehirle ilgili sağlık alanındaki sorulara şu şekilde cevap veriyor:
Rakamlarla baktığımızda sağlıkta 2015 yılı Samsun için nasıl bir yıl oldu, Samsun’daki muayene ve tedavi rakamları hakkında bilgi verebilir misiniz?
Samsun’da 2015 yılının, planlanan birçok faaliyette sonuca ulaşılan, devam eden sağlık yatırımlarının artık tamamlanma yolunda bir hayli mesafe kat ettiği, tüm sağlık çalışanlarının fedakâr çalışmasıyla hastanelerimizin de başarılı bir performans gösterdiği, bir yıl olduğunu söyleyebiliriz.

Rakamlarda bu özverili çalışmayı gösterir nitelikte. 2015 yılında Genel Sekreterliğimize bağlı 21 sağlık tesisinde 6 milyon 155 bin hastamız polikliniklerimizde muayene oldu. Bu hastalarımızdan yaklaşık 4 milyon 200 bini ayaktan poliklinik, 2 milyonu ise acil servis hizmeti alırken, 139 bini de hastanelerimizde yatarak tedavi gördü.
İlimizin 2014 yılındaki nüfusunun 1.269 milyon olduğu düşünüldüğünde Samsun nüfusunun yaklaşık 4,5 katı hastanın Samsun Kamu Hastaneler Birliğine bağlı hastanelerde muayene olduğunu görmekteyiz.
Rakamların analizini yaptığımızda hastanelerimizde acil servisler hariç ayaktan yapılan poliklinik muayenelerinin %40’ının Samsun’un iki büyük hastanesi olan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesiyle Gazi Devlet Hastanesinde yapıldığını görmekteyiz.Acil Servis muayenelerinin dağılımına bakıldığında ise Samsun’un ilk 5 hastanesinin sırasıyla 316.450 hastayla Gazi Devlet Hastanesi, 244.065 hastayla Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 217.419 hastayla Çarşamba Devlet Hastanesi, 190.076 hastayla Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve 186.544 hastayla da Bafra Devlet Hastanesi olduğunu görmekteyiz.
Poliklinik ve Acil Başvurularımız kıyaslandığında ise her 100 hastamızın 32’si Acil Servise başvurmaktadır. İl merkezimizde bu anlamda acil başvuru yükü 100 hastanın 41’inin acil servise başvuru yaptığı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizin omuzlarında. Zaten biz de bu başvuru yoğunluğu nedeniyle bu hastanemizin Acil Servis bölümünde genişletme ve yenileme çalışmalarını başlattık. Çalışmalar tamamlandığında 1031 m2 olan acil servimiz, 1781 m2 alana ulaşmış olacak. 2016 yılının ilk yarısında bu çalışmaların tamamlanmasıyla Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemiz Acil Servisinde fiziki alandan kaynaklanan sıkıntıların önüne geçmiş olacağız.

BÜYÜK AMELİYATLARININ %47’Sİ EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİNDE YAPILDI

Hayati risk durumlarını da içeren, Tıp Dilinde A – B ve C grubu ameliyat olarak adlandırılan ameliyat sayılarına bakıldığında 2015 yılında Genel Sekreterliğimize bağlı kamu hastanelerinde 49.833 ameliyatın yapıldığı görülmektedir. Bu ameliyatların yaklaşık yarısı olan 23 bin ameliyat ise tek bir hastanemizde, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapıldı. Bu sayıda Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanemize il dışından gelen hastalarımızın da payı büyük.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanemiz artık il hastanesi olmak hüviyetini aşarak, her türlü tedavi ve ameliyatın yapılabildiği, başka bölgelerden gelen hastalarında başvurduğu dev bir sağlık kuruluşu haline geldi.
Bu çerçeveden bakıldığında Samsun’da yapılmayan bir tedavi ve ya da ameliyat işleminin bulunmadığını, yan dallar da dâhil olmak üzere geniş bir hekim kapasitesine sahip olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz.
2015 yılının sağlık yatırımları adına bir hayli mesafe kat edildiğini belirttiniz? Şehrimize yapılan sağlık yatırımlarının son durumu hakkında bilgi verir misiniz?
Samsun sağlık yatırımları anlamında birçok ile göre gerçekten şanslı bir il. Samsun’umuz hem Sağlık Bakanlığı nezdinde, hem Kamu Hastaneler Kurumu Nezdinde önemli bir yere sahip.
Bizde bu önemi dikkate alarak İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği olarak işbirliği içinde çalışarak Samsun Sağlığı için en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz.
Samsun’daki sağlık yatırımlarına genel olarak bakıldığında tüm yeni hastane inşaatları ve il merkezinde yapılan ve planlanan çalışmalarla toplam yatırım miktarının 200 milyon TL civarında olduğunu görmekteyiz. Bu rakam bile aslında verilen önemin bir göstergesi olarak değerlendirilebilir.

HAVZA ve TERME DEVLET HASTANELERİ %90’IN ÜZERİNDE TAMAMLANMA ORANINA SAHİP

Samsun’daki Sağlık Yatırımlarının son durumuna genel olarak bakarsak şöyle bir tablo ortaya çıkıyor. Öncelikle Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bafra, Asarcık, Lâdik ilçelerimizde yapılan yeni hastanelerin hizmete girdiğini bu anlamda sağlık yatırımları anlamında ilk adımların zaten atıldığını hatırlatmak istiyorum.
75 yataklı Terme Devlet Hastanemiz %93 ve yine 75 yataklı Havza Devlet Hastanemiz %90 oranında fiziki açıdan tamamlandı. Bu iki hastanedeki inşaat çalışmaları devam ediyor ve rakamlardan anlaşılacağı gibi inşaatlarımız bitirilme aşamasında. Terme Devlet Hastanemizin önümüzdeki ay içinde, Havza Devlet Hastanemizin ise Haziran ayında teslim alınmasını planlıyoruz.

Tümü tek ve iki kişilik odalardan oluşan ve 31 bin metre kare alanda hizmet verecek olan bu iki hastanemizde Terme’de 10, Havza’da 15 olmak üzere toplam 25 yataklı diyaliz ünitesi de bulunuyor. Sadece bu iki yatırımın toplan maliyeti 61 milyon TL’nin üzerinde.  Yine tüm odaları tek ve iki kişilik olan, içinde 10 yataklı diyaliz ünitesini barındıran Vezirköprü Devlet Hastanemiz ve aynı alanda yine inşaat çalışmaları süren ve 20 ünitli bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin %53’ü tamamlandı. 150 yataklı olarak hizmet verecek Vezirköprü Devlet Hastanemizin de diğer iki hastanemizle birlikte bu yıl içinde hizmete girmesini hedefliyoruz.

Firma kaynaklı sıkıntılar nedeniyle inşaatları istenen hızda tamamlayan hastanelerimizden Çarşamba Devlet Hastanemizin yeni ihale sözleşmesi imzalandı, şu an fiziki gerçekleşmesi henüz %23 olan hastanemizin 2017 yılı Temmuz ayına kadar hizmete açılacağını öngörüyoruz. Yine inşaatında firma kaynaklı sorun yaşadığımız Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanemizde de yeni yapılan ihale sonrası süreç hızlandı. Bu binamızda zaten fiziki gerçekleşme oranı %95 civarındaydı. 60 yataklı AMATEM Merkezini içinde barındıran bu kompleksin de yine mayıs ayında hizmete hazır hale gelmesini planlıyoruz.

Eğitim ve Araştırma Hastanemize düşündüğümüz yeni poliklinik binası içinde İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından gerekli ön çalışmalar başlatıldı, bu kapsamda binamıza onay almamız durumunda eğitim ve araştırma hastanesi poliklinikleri hastane kampus alanında inşaa edilecek. Eski poliklinik alanı ise yoğun bakım vb. tıbbi ünitelerin daha geniş alanlarda hizmet vermesi için kullanılacak.

Ayrıca Eğitim ve Araştırma Hastanemize bağlı ek hizmet birimi olarak hizmet verecek Atakum Polikliniğimiz için kullanılacak belediyeye ait binanın kurumumuza devrine dair gerekli ön protokolleri Atakum Belediyemizle imzaladık. Bu bina da hem Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı olarak hem poliklinik hizmeti hem de Ağız ve Diş Hastanemize bağlı olarak 20 ünitlik merkezle diş tedavi hizmeti verilecek.

ŞEHİR HASTANESİNE START VERİLDİ

Bu yatırımların dışında asıl büyük yatırımı kamuoyunun da bildiği gibi Şehir Hastanesi çalışması oluşturuyor. Bu kapsamda 150 Yataklı Fizik Tedavi ve 100 Yataklı Yüksek Güvenlikli Adil Psikiyatri Hastanesinin ihaleleri yapıldı, bu iki hastanemizde yer teslimi aşamasındayız.  Sırada ise Şehir Hastanesi bünyesinde 400 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 200 Yataklı Onkoloji Hastanesi ve 300 Yataklı Kalp / Göğüs Hastanesi inşaatları var.

2015 yılı sağlıkta genel sekreterlik adına nasıl geçti? Hedeflerinize ulaşabildiğinizi düşünüyor musunuz?

2015 yılındaki hedefimiz Samsun’un Sağlık Teknoloji Altyapısını güçlendirerek, şehrimizi Nitelikli Sağlık Hizmeti sunumu noktasında Türkiye’nin en iyi sağlık şehirlerinden biri haline getirmekti.  Geçtiğimiz yıl tüm hastanelerimizde göz ameliyatı sistemlerimizi yeniledik. Artık tüm hastanelerimiz en modern tekniklerle göz ameliyatlarını gerçekleştirebiliyor.  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemize felçli hastalara yeniden yürüme ümidi veren Robotik Yürüme Cihazımızı ilimize kazandırarak halkımızın hizmetine sunuldu. TÜBİTAK Destekli bir projeyle geliştirilen Robotik Yürüme Cihazı, %100 yerli üretim olan cihaz bu yönüyle de bizim için büyük önem arzediyor.

Dijital EKG Sistemi kurarak, 24 saat Kardiyoloji Uzmanı olmayan hastanelerimizdeki hastalarımızın EKG sonuçlarını Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanemizdeki uzmanlarımızın online olarak anında görmesini sağlayıp, onların tedaviye yardımcı olmalarını hedeflemiştik, bu hizmeti tamamladık. Şu anda Samsun’un neresinde olursanız olun çekilen EKG’niz, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanemizdeki uzmanlarımız tarafından görülüp, anında yorumlanabiliyor. Bu hizmetin özellikle acil durumlarda tedavi süreci için önemli olduğunu düşünüyorum.
Tüm Hastanelerimizin Röntgen çekimleri konusunda dijitilize olmasını sağladık. Artık Samsun’daki tüm hastaneler banyo vb. işlemlerle zaman kaybetmeden röntgen çekimlerini yapıp, görüntüleri hekimin incelemesi için hastane bilgi sistemlerine aktarabiliyor.
Diyaliz ihtiyacını dikkate alarak merkezi alımla Samsunumuza 20 yeni Diyaliz Cihazı kazandırıldı.

Tıbbi hizmet noktasında Samsun hastanelerinde ne gibi yenilikler oldu?


Yoğun Bakım Yatak ihtiyacını dikkate alarak Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanemizde 7 yataklı yeni bir yoğun bakım ünitesini hızlı bir şeklide hizmete sunduk. Ayrıca yine Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanemizde 18 Yataklı yeni bir yoğun bakım ünitesinin inşaatı da sürüyor. Bu inşaatta da son aşamaya gelindi. Çalışmaların tamamlanmasıyla Samsun’a 25 adet yoğun bakım yatağı kazandırmış olacağız.
Önceki yıllarda sunmaya başladığımız 24 Saat Anjiyo hizmetimizi desteklemek için yine Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanemiz bünyesinde 2. Anjiyo Ünitemizi açtık. Yine Eğitim ve Araştırma Hastanemizde Gastroenteroloji bölümümüzü ve ERCP ünitelerimizi yeniden düzenleyerek halkımızın hizmetine sunduk.
Hastanemizin Acil Servisini yeşil alan ve ilk muayene bölümlerini genişlettik, modern, hastaların daha iyi hizmet alacağı bir yapıya dönüştürdük.
Tabii Tıbbi alanda yapılan hizmetler bunlarla sınırlı değil.
Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizde 18 yataklı Perinatoloji Servimizi hizmete açtık. Türkiye’deki 36 merkezden biri olan Perinatoloji Merkezimizde özel bakım gerektiren Hamile hastalarımıza hizmet vermeyi hedefliyoruz.
Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizin Acil Servisinin yenileme çalışmalarına başladık. Bu çalışmayla hem zaman zaman yaşanan yoğunluk nedeniyle sıkıntı yaşanan fizik alanı geliştirmek ve büyütmek hem de müşahede ve muayene oda sayılarını artırıp, çocuk ve kadın alanlarını tamamen birbirinden bağımsız hale getirerek modern bir acil servis oluşturmayı hedefliyoruz. Bu çalışmada Nisan ayına kadar tamamlanmış olacak.
Yine aynı hastanemizde bulunan ve erken doğam bebeklerimizin göz muayenelerinin yapılarak olası anomalilerin tespit edildiği Prematüre Retinopatisi Tanı Merkezimizi de yeniledik.
Çarşamba Devlet Hastanemizde de hastanemizin çeşitli bölümlerinde yenileme çalışmalarını başlattık. Bu çalışmalar çerçevesinde öncelikle yetersiz fizik alanı nedeniyle Diyaliz Merkezimizi yeniledik. Çarşamba Devlet Hastanesi diyaliz merkezi Çarşamba Devlet Hastanesi ana bina içerisinde 170 m2’lik soyunma giyinme kabinleri, hasta bekleme alanları ve personel dinlenme alanları yeterli olmayan; özürlü tuvaleti bulunmayan bir alanda hizmet vermekteyken; yapılan yeni düzenlemeyle hastane bahçesinden yapılan yeni bir müştemilatta 230m2 net alana sahip, içindeki modern bekleme alanı, fiziki olarak uygun hasta giyinme / dinlenme alanları, personel dinlenme alanlarını içeren bir yapıya kavuştu.

Hastane poliklinik giriş bölümünü başvuru yapan hastalarımız daha rahat koşullarda beklemesi için genişlettik, poliklinik odalarımızı revize ettik, servis hemşire odalarından, hasta odalarına gerekli düzenlemeleri yaptık. Çocukların hizmet aldığı Çocuk Polikliniklerimizi diğer polikliniklerden ayrı bir alana taşıyarak, onlara uygun hale getirdik. Artık yoğun hasta başvurusu nedeniyle hizmeti istenilen koşullarda karşılamakta zorlanan Acil Servisi tamamen elden geçirdik, yeni modern Sağlık Bakanlığımız tarafından istenen özellikte bir Acil Servis oluşturduk. Sağlık durumu diğer hastalarımıza oranla ciddiyetini koruyan ve Palyatif Bakıma ihtiyaç duyan hastalarımız için de 10 yataklı Palyatif Bakım Servisimizi hizmete açtık. Yine Çarşamba Toplum Ruh Sağlığı Merkezimizi de halkımızın hizmetine sunduk.
Salıpazarı Devlet Hastanemizin poliklinik katını ve Acil Servis Bölümünü yeniden düzenledik, bu hastanede Yataklı Servis kurulması için çalışmaları başlattık.
Vezirköprü Devlet Hastanemizde Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzle beraber Anne Okulumuzu hizmete soktuk.
Yine Lâdik Devlet Hastanemizin Diyaliz olarak kullanılan binasının bulunduğu alan ve hastane bahçesinde çevre düzenlemelerine de başladık.
Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerimizin yenilemesini tamamladık; 4 Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hastalarımıza hizmetine sunuldu.
İstismara uğramış çocuklarımıza hizmet veren Çocuk İzlem Merkezi’nin onların kendilerini daha iyi hissedecekleri, yaşadıkları kötü anlardan uzaklaşabilecekleri yapıda yeniden düzenledik.

Bu yılki tıbbi anlamda en önemli hedeflerimiz Robotik Cerrahi Sistemi ve Hiberbarik Oksijen Sisteminin bölgemiz adına ilimize kazandırılması olacaktır.

Geçtiğimiz yıl içinde palyatif bakım merkezleriyle ilgili planlanan çalışmalardan bahsetmiştiniz, bu alanda Samsun olarak istenilen hedeflere ulaşabildik mi?

Samsun olarak bu alanda hedeflerimize ulaştığımızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Planlamalara uygun olarak Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanemizde 26 yataklı bir palyatif bakım merkezi, Gazi Devlet Hastanemizde 12 Yataklı Palyatif Bakım Merkezi; Bafra Devlet Hastanemizde 10 ve Çarşamba Devlet Hastanelerimizde 10 olmak üzere toplam 58 yataklı Palyatif Bakım Merkezi hizmete girdi.

2015 yılında gördük ki hayati tehlikeli içinde ve bakımları diğer hastalara oranla daha itinalı olması gereken bu hastalarımıza verilen hizmet, hem bizi manen hem de hasta ve hasta yakınlarımızı onlara sosyal, psikolojik ve manevi destek veren yapısıyla mutlu etti.

Hastalarımıza Manevi Destek Hizmeti Sunmaya Başladık

Hastanelerimizde tedavileri süren hasta ve onların her daim yanında olan hasta yakınlarımız içinde, öncelikle Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde olmak üzere Manevi Destek Hizmetleri uygulaması başlatıldı.
Sağlık Bakanlığımız ve Diyanet İşleri Başkanlığımızın imzaladığı ortak protokolle hayat bulan ve ilk etapta sadece 6 ilde uygulanan projeye bizde Samsun olarak destek verdik.
Çalışma kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından eğitimleri tamamlanan Manevi Destek Uzmanları ilgili hastalarımızı her gün ziyaret ediyor, hasta yakınlarıyla temas kuruyor, onların ihtiyaçlarının giderilmesi ve sıkıntılı anlarında yanında olmak anlamında önemli bir görev üstleniyor. Şimdilik iki uzman tarafından sürdürülen bu hizmet, bu yıl içinde 4 görevliyle sürdürülmeye devam edilmesi planlanıyor.

2015 yılında sosyal projelere önem verdiğiniz bir yıl oldu. Bize bu çalışmalardan bahsedebilir misiniz? Hasta ve hasta yakınları için ne tür uygulamalar planlıyorsunuz?

Evet, 2015 yılının bu tür projeler ve hasta / hasta yakınları için çeşitli çalışmaların yapıldığı bir yıl olduğunu söyleyebiliriz ki bu proje ve çalışmaların bazıları bu yıl da devam edecek.
Devam edecek projelerde biri geçen yıl başlattığımız ve çeşitli ortaöğretim kurumlarındaki öğrencelerimizin kalıtımıyla yürütülen Şifa Veren El Onu Anlayan Yürek Projesi.
Geçtiğimiz dönem 700 civarında öğrencimizi bu proje kapsamında hastanelerimizde ağırladık, öğrenciler çalışanlarımız çalışma koşulları gördü, hastanelerimizin işleyişini öğrendi, hastanelerimizi tanıdı. Bu yıl da devam ettiğimiz proje için Milli Eğitim Müdürlüğümüzle protokolümüzü yeniledik, yıl içinde Samsun’un tüm ilçelerinde 5000 öğrencimize ulaşmayı, bu öğrencilerimizi de hastanelerimizde ağırlamayı hedefliyoruz.

Ayrıca Solunum Cihazına bağlı çocuk hastalarımız ve aileleri için Trakeostomi Çocuk Hastalara Evde Sağlık Projesi’ni Ondokuz Mayıs Üniversitesinin işbirliğiyle gerçekleştirdik.
Proje kapsamında 42 ailemizi tek tek ziyaret ettik, eksiklerini tespit ettik, Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN’e de projeyle ilgili bilgi verdik, proje kapsamında Sayın Valimiz de hastalarımızı ziyaret etti, onların çeşitli sorunlarını aşmaları noktasında destek olacaklarını ifade etti.

Hamilelik sürecinde anne adaylarının aklına gelen soruları hastaneye gelmeden, uzman kişilere sorarak yanıt aramaları için Gebe Danışma Hattımızı hizmete sunduk.
Bu hastalarımız Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizde yer alan 233 07 24 nolu Gebe Danışma Hattımızı arayarak ilgili uzmanlarımızdan hamilelik süreciyle ilgili sorularına cevap alabilirler.
Ayrıca yine bir sosyal proje olarak “Kütüphanesiz Hastane Kalmasın” kampanyasını başlattık, hastanelerimizdeki bekleme alanlarında oluşturduğumuz mini kütüphanelere kitap toplama standları yerleştirerek bu projemizi hayata geçirdik. İlk etapta personellerimizden gelen kitaplarla oluşturulan kitaplıklarımıza, halkımızdan da katkı bekliyoruz.

Samsun halkına röportajımızın sonunda iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği olarak 8621 sağlık çalışanı arkadaşımızla el birliğiyle, mesai mefhumuna bağlı kalmaksızın, tatil, bayram demeden görevimizi özveriyle sürdürüyoruz.
Yaklaşık 6 milyon insanımızı bu duygularla hastanelerimizle ağırlıyoruz, tedavi ediyoruz, onlarla ilgileniyoruz. Bu özverinin karşılığında ailesinden bayram günleri bile ayrı kalan, ayda belki 7-8 nöbet tutarak hizmet veren sağlık çalışanlarımızın tek isteği sadece hasta ve hasta yakınlarımızın onların yanında olması, onlara destek olması.
Biz sizlerin ailelerini, çocuklarını emanet ettiği kişileriz, yani aslında ailenizden biriyiz. Böyle olduğumuza inanıyoruz.
Bu nedenle, ailenizden biri olarak artık Samsunumuzun Sağlıkta Şiddet’le anılmasını istemiyoruz ve diyoruz ki el birliğiyle “Artık Sağlıkta Şiddete Dur Diyelim” Bu fedakârlığın karşılığı şiddet olmamalı.
Lütfen hastanelerimizle ilgili önerileriniz için bize veya hastane yöneticilerimize ulaşarak sorunlarınızı aktarın, eksik gördüğünüz yanları belirtin, sorunlarımızı şiddetle değil, konuşarak birbirimize yardımcı olarak çözüme ulaştıralım.
 


Loading...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650

banner801