banner1320

Samsun'da nakliyeciler sınava girdi

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle nakliyeciler, nakil sırasında refakat eden bakıcı ve araç sürücülerine yönelik sınava girdi.

Samsun'da nakliyeciler sınava girdi
banner1314

Kurban Bayramı'na az bir süre kala, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde Hayvan Refahı Toplantısı yapıldı. Toplantıda, 36 kişi personel yetki ve yeterlilik belgesi alabilmek için sınava girdi. 

Toplantı ile ilgili açıklama yapan İl Müdür Vekili Bayram Ay, "Düzenlenen eğitimler ile ‘Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmeliği' kapsamında yapılan eğitim ve sınava 36 kişi katılmıştır. Nakliyecilere gerekli personel, ekipman ve operasyonel prosedürlere sahip olduklarını kanıtlamak koşulu ile 'yetki belgesi’, araç sürücülerine ve nakilde hayvan bakıcılığı yapacaklara ‘yeterlilik belgesi’ eğitime katılmak ve sınavda başarılı olmak koşulu ile düzenlenmektedir. İlimizde 2015 yılından itibaren 439 nakliyeci ile 593 sürücü/bakıcıya sertifika düzenlenmiştir" dedi. 

Yapılan eğitimde Veteriner Hekimler Serkan Altıparmak ve Ahmet Rüştü Kantarkaya nakliyeye uygun hayvanların özellikleri, nakil araçlarının donanımı, nakliye sırasında bulunması gerekli evraklar ve ilgili mevzuatlar hakkında sunum yaptı. Konuyla ilgili müracaatların alınmaya devam ettiği, yeterli talebin oluşması durumunda İl müdürlüğü tarafından tekrar eğitim ve sınav yapılacağı belirtildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300