banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Samsun'da Millet İttifakı'na HDP desteği

CHP ve İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nın Samsun'daki belediye başkan adaylarına HDP'li vekillerden selamlı destek geldi. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Millet İttifakı adaylarıyla aynı dili kullanıp, "Birlikte başaracağız" ifadesi dikkat çekti.

SAMSUN HABER 14.03.2019, 13:40 14.03.2019, 14:24

HDP'li vekiller, 31 Mart yerel seçimlerine kısa süre kala CHP ve İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı Samsun adaylarına "Birlikte başaracağız" mesajı geldi. Millet İttifakı adaylarının "Birlikte başaracağız" ibaresini tanıtım reklamlarında kullanılması ise kirli ittifakı bir kere daha ortaya çıkardı.


SAMSUN'A SELAM VİDEOLARI
HDP ‪Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve HDP Hatay Milletvekili Barış Atay’ın sosyal medyada Samsun'a selam gönderen videolar paylaşması şehirde tepkilere neden oldu. 

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ
HDP'li Pervin Buldan’ın sosyal medyadan yaptığı palyaşımda ise Karadeniz kadınlarına selam göndermesi şaşkınlık yarattı. Buldan açıklamasında, "Karadeniz’in asi kadınlarına, Karadeniz’in asi ve mücadeleci insanlarına sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum. Herkesi sevgi ile kucaklıyorum. Samsun’a kucak dolusu selamlar. Birlikte mücadele edeceğiz, birlikte başaracağız, birlikte kazanacağız. Selamlar saygılar” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

HDP AÇIKLAMASI 
HDP’nin Samsun İl Eş Başkanı Cevdet Bakın da, daha önce düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Millet İttifakı İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş’ı destekleyeceklerini açıklamıştı. 

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Vatan sevdalısı 6 ay önce
İşte bakın ey CHP’liler. Vatanını seven Atatürkçü bunlara oy vermez . Ulusalcı bir adam hdp ile yanyana olamaz. Gazi paşanın kemikleri sızlar.