Samsun'da, MHP'den Erdoğan Tok'a tepki!

Samsun Haber: MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un, 'Kadro' kutlaması yapmasını bu sözlerle eleştirdi

Samsun'da, MHP'den Erdoğan Tok'a tepki!

Samsun Haber - Taşeron işçilerin kadroya geçirilmelerinin MHP'nin desteği ve girişimleri sonucu olduğunu savunan Samsun İl Başkanı Taner Tekin, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un, 'kadro kutlaması' yapmasını eleştirdi.

600 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARTTI
Erdoğan Tok'un, 2014 yerel seçimlerinde sokaklarda yaptığı konuşmalarda, gazete haberlerinde ve hatta televizyon programlarında seçildiği takdirde kimsenin ekmeği ile oynamayacağına ve kimseyi işten çıkartmayacağına söz verdiğini hatırlatan Taner Tekin, "İlkadım Belediye başkanı seçimi çok az bir farkla kazanmasının ardından ilk işi 1 yıl içerisinde 600’e yakın işçi kardeşimizi sırf MHP döneminde işe girdikleri için işten çıkarmak oldu. Sırf şahsi siyasi kin ve intikam duygusuyla çeşitli bahaneler üretip, hatta bazı arkadaşlarımızı ise gerekçe göstermeden işten çıkarmıştır. İlkadım Belediye Başkanının bu tavrı sonrasında işten çıkarılan kardeşlerimizin aileleri dağılma noktasına gelmiş, bazılarının ailesi dağılmış hatta girdiği bunalım sonucu da bir işçi kardeşimiz intihar etmiştir. Diğer yandan işten çıkarılan arkadaşlarımızın tazminatlarını ödemek için ise belediye büyük bir ekonomik yükün altına sokulmuştur" dedi.

'YARAYA TUZ BİBER EKTİ' 
Erdoğan Tok'a seslenen Taner Tekin, "Şimdi tüm bunların yaşanmasının sebebi olan belediye başkanına söylüyorum. İnsanda biraz vicdan, birazda utanma duygusu olacak. Eğer siyasi intikam duygusu ile hareket etmemiş olsaydı bugün kadro heyecanı yaşayan binlerce işçinin arasında bu işçi kardeşlerimizde olacak aynı heyecanı aileleri ile birlikte kendileri de yaşayacaktı. Ancak bugün bu arkadaşlarımız içlerinde hüzün yaşıyorlar. Burada bir hüzün varken arkadaşlarımızın yarasına tuz biber ekercesine bir tavır daha sergilemekten geri durmayan belediye başkanı ve ekibi kutlamalar yapıyor. Kadro hakkı kazanan arkadaşlarımızı tenzih ederek ve aynı zamanda mutluluklarını paylaşarak söylüyorum ki, yas evinin yanında düğün olmaz. Bu arkadaşlarımızda sırf siyasi hırs uğruna işten çıkarılmamış olsaydı bugün bu heyecanı kadroya alınan işçi arkadaşları ile birlikte yaşayacaklardı" diye konuştu.

'HESAP GÜNÜNÜ BEKLİYORLAR'
Tekin, konuşmasınının son bölümünde ise, "Şimdi bu kardeşlerimiz yaşananları gördükçe haklı olarak içten içe kinleniyor hak ettikleri kadroyu alamamalarına sebep olan belediye başkanı ile demokratik ortamda hesaplaşacakları günü sabırsızlıkla bekliyorlar" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
samsun
samsun - 12 ay Önce

Aman Sayın il başkanım,
Patron seni duymasın tamda birleşme zamanı Ak partili bir başkana bunlar söylenir
mi ?

kılıç
kılıç - 12 ay Önce

Yas evinin yanında düğün oluyor binamızda cenaze oldu bina altında barlara
rica ettik müziği diye ne kısması ooo saat ikilere kadar naralar yıkıldı ortalık ce
naze yas hasta olmıcaksın uyku haram haram yıkım kararı olan bar olan bahçe
mizde hemde koyun sürüsü insan içip içip naralar açıkda denizevleri 214 sokak

dogdu
dogdu - 12 ay Önce

VAllah cenazemiz oldu binada başında dua okuyamadık dua ne yası dedikde,cena
ze var inadına açıldı müzik inledi heryer bar olan bahçelerimizde atakum sahili
adamlar kral oldu kral işgal ettiler heryerleri kanun kazandık ama torpillilermi ne
2011 den beri yıkmadı kimse

SIRADAKİ HABER

banner910

banner826