banner1518

banner1365

banner1519

banner1499

banner1496

banner1324

Samsun'da lise öğrencilerinin 'Cinsel istismar' isyanı

Samsun Haber: Samsun'un Vezirköprü İlçesi'nde bir grup lise öğrencisi cinsel istismara tepki için yürüdü

SAMSUN HABER 21.02.2018, 18:13 21.02.2018, 18:15
221
Samsun'da lise öğrencilerinin 'Cinsel istismar' isyanı
banner1375

Samsun Haber - Ahmet Faik Edis Kız Anadolu Lisesi öğrencileri, cinsel istismara tepki amacıyla yürüyüş yaptı. "Çocuk susar sen susma, idam istiyoruz" yazılı pankart taşıyan ve siyah giysiler giyen kız öğrenciler, ilçe merkezinden Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Yürüyüşe çevredeki vatandaşlar da destek verdi.

YAS TUTUP SESSİZ KALIYORLAR
Okul öğrencilerinden Münevver İdareci, grup adına yaptığı açıklamada, çocuk istismarının giderek arttığını ve önlem alınması gerektiğini söyledi. "Küçük kız kardeşimize yapılan cinsel istismara rağmen susan ebeveynlerin, genç arkadaşlarımızın sesi olmak için toplandık." diyen İdareci, olaylarda ölen çocukların arkasından yas tutularak sessiz kalındığını, kendilerinin ise buna kayıtsız kalmak istemediklerini anlattı.

'İDAM İSTİYORUZ'
Sessiz kalındıkça cinsel istismar olaylarının artacağını belirten İdareci, "İnsanlar susanları sahipsiz zannediyor ama onlar sahipsiz değil. Onların sesi bizleriz. Öncelikle anne ve babalara sesleniyoruz. Lütfen çocukların ahlaki gelişimini önemseyin. Devletimize sesleniyoruz. Lütfen bu olaylar yaşanmadan önlem alın ve idam cezası ile cezalandırın. Çocuk bedenine dokunana idam istiyoruz." ifadelerini kullandı. 

Açıklamanın ardından bir süre daha slogan atan öğrenciler, daha sonra olaysız biçimde dağıldı. 

Kaynak: AA
Yorumlar (0)