Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsun'da katliam: Görüntüler ortaya çıktı

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Samsun'daki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde daha önce 52 ördeğin telef edilmesinin ardından katliam devam ediyor.

Samsun'un Bafra İlçesi'nde avlanmanın yasak olduğu Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde geçtiğimiz Aralık ayında 52 adet ördeğin kar meskeli kaçak avcılar tarafından vurularak telef edilmesiyle başlayan katliam devam ediyor.

BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ
Yaban hayatı geliştirme sahası olarak ilan edilen bölgede Bafra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği elemanlarınca yapılan kontrollerde Aralık ayı içerisinde kaçak avcılara rastlandı. Kar maskeli kaçak avcıların, 52 yaban ördeğini vurarak telef etmesiyle başlayan katliama bir yenisi daha eklendi. 

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI
Bölgede 10 ördeğin daha kaçak avcılar S.K. ve E.T. tarafından vurularak telef edildiği öne sürüldü. Avcılardan birinin kendi çektikleri videoyu arkadaşlarıyla paylaşması üzerine ortaya çıkan görüntüler, E.T. isimli vatandaş tarafından Samsun Medya Grubu Whatsapp İhbar Hattı'na ulaştırıldı. Katliamın devam ettiğini belirten E.T., yetkililerin duruma acil el atması gerektiğini belirtti.

HABER: Hakan AKGÜN

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308