banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'da kan donduran vahşet - Samsun Haberleri

banner1357

Samsun'un Havza İlçesinde hayvanlarını otlatan köylünün 3 çoban köpeği zehirlenerek öldürüldü.

SAMSUN HABER 17.09.2019, 09:23 17.09.2019, 11:35
Samsun'da kan donduran vahşet - Samsun Haberleri
banner1353
banner1375

Havza'nın Yaylaçatı Mahallesi,Musludağ köyünde meydana gelen insanlık dışı olayda, Fikret Esen isimli köylü akşam saatlerinde otlattığı koyunlarının başında olan 3 köpeğinin mera dönüşü sırasında bazı kişi yada kişilerce zehirli et verilerek vahşice katledildiğini iddia etti.

Koyunlarını otlatıyordu

Dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda koyunlarını otlatmaya götüren Fikret Esen isimli köylü, havanın kararmasına yakın koyunlarını mera dönüşü Yaylaçatı köyüne bağlı Musludağ mahallesi'nden ahıra götürmek üzere almaya gitti.

Zehirli etle katledildiler

Bu sırada koyunlara bekçilik yapan Akça, Arap ve Garip isimli 2'si Kangal çoban köpeği ve 1 tanesi de kupaay cinsi av köpeğinin yerde çırpınmaya başladığını gören Fikret Esen, korkunç manzarayla karşılaştı. Köpeklerinin yanına giden Esen, gözü gibi baktığı 3 köpeğinin gözlerinin önünde çırpına çırpına can verdiğini gördü. Esen, köpeklerinin bazı kişi yada kişilerce zehirli et verilerek öldürüldüğünü iddia etti. 

'En ağır cezayı almalılar'

Daha önce de aynı bölgede bir köpeğinin vurulduğunu belirten ve şimdi de kimseye zararı olmayan 3 köpeğinin vahşice katledildiğini söyleyen Fikret Esen, bunu yapanların en kısa sürede yakalanarak, adalete teslim edilip, en ağır cezayı almalarını istedi.

Haber: ve fotoğraflar: Emir Dursun AKAR

(ÖZEL HABER)
 

Yorumlar (0)