Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsun'da kadınlara kredi desteği

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) Samsun Mikro Finans Şubesince 48 girişimci kadına mikro kredi dağıtım töreni yapıldı.

Samsun'da kadınlara kredi desteği

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) Samsun Mikro Finans Şubesince, mikro kredi dağıtım töreni düzenlendi. Törende konuşan Mikro Finans Programı Samsun Bölge Direktörü Yasin Kandemir, mikro kredinin yoksul ve dar gelirli kadınların kendi kendilerine gelir getirici faaliyette bulunmalarına imkan sağlayan, teminat, kefalet, icra ve mahkeme süreçleri takip edilmeden verilen küçük bir sermaye olduğunu aktardı.

TEŞVİK EDİLİYOR

Kandemir açıklamasını şu şekilde sürdürdü; "Türkiye'nin bütün dar gelirli ailelerine kadınlar vasıtasıyla uygun finansal hizmetler sunuyoruz. Girişimci kadınlarımızı kendi kendilerine gelir getirici bir faaliyet yapmalarına teşvik ederek, ekonomik ve sosyal durumlarını geliştirmelerini sağlamak ve finansal anlamda sürdürülebilir bir ortam kurmalarını sağlamaya çalışıyoruz.

2009 YILINDAN VERİ DESTEK

2009 yılından beri hizmet veriyoruz. İl genelinde bugüne kadar 2 bin 269 girişimci kadınlarımıza 15 milyon liralık mikro kredi dağıtımı gerçekleştirdik.

48 GİRİŞİMCİYE KREDİ

Konuşmanın ardından mikro kredi başvurusunda bulunan 48 girişimci kadına 120 bin lira kredinin dağıtımı gerçekleştirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
serife atabeybe
serife atabeybe - 7 gün Önce

Ben destek istiyorum

SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300