banner1313

banner1300

banner1334

Samsun'da kadın öğretmene silahlı saldırıda şok detay

Samsun'da kadın öğretmene düzenlenen silahlı saldırı kullanılan av tüfeğine kamyon yağ filtresinden susturucu yapıldığı ortaya çıktı.

SAMSUN HABER 16.03.2019, 11:48
Samsun'da kadın öğretmene silahlı saldırıda şok detay

Samsun'un İlkadım ilçesi Toybelen Ortaokulunda görevli kadın öğretmen S.Ç. 22 Şubat tarihinde otomobiliyle okul bahçesine geldiği esnada pompalı tüfekli saldırıya uğradu. S.Ç. isimli kadın öğretmen saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri 30 güvenlik kamerasını inceleyerek zanlıları ve kaçtıkları aracı tespit etti.

Düzenlenen operasyonda M.A. ve E.K. yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki sorguları tamamlanan zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

M.A.'nın ikamet ettiği adreste yapılan aramada bez çanta içerisinde siyah poşette, üzerinde kamyonlarda kullanılan yağ filtresinin üst kısmında somunla kaynak yapılmış susturucu ve alev gizleyen olarak kullanılan düzenek bulunan tüfeği ele geçirdi.

Saldırıda kullanılan tüfek Samsun Adalet Sarayındaki adli emanete konuldu.

BİRBİRLERİNİ SUÇLADILAR

M.A, savcılıktaki ifadesinde, silahlı saldırıyı düzenledikleri okulun önüne geldiklerinde, av tüfeğini arkadaşı E.K'nin bagajdan aldığında gördüğünü, silahın ucunda sarı renkli düzeneğin takılı olduğunu söyledi. 

Araca E.K'nin 4 el ateş ettiğini öne süren M.A, "Aracı ben kullanıyordum. E.K. bana 'bas bas' diyerek gitmemi söyledi. Ben de hemen oradan hızlı bir şekilde uzaklaştım. Tekrar geldiğimiz istikameti takip ederek olay yerinden uzaklaştım." ifadelerini kullandı.

E.K. ise tüfeğin M.A'ya ait olduğunu iddia ederek, "Sarı renkli filtre de M.A'ya aittir. Tüfeğin ucuna taktığı sarı şey alev gizleyendir. Bu tüfekle daha önceden birçok kez atış yapmıştım. M.A'nın ifadesinde neden ateşi benim ettiğimi söylediğini bilemiyorum. Sanırım kendisini kurtarmak için böyle söyledi." şeklinde ifade verdi.

Yorumlar (0)