banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Samsun'da ilginç yarışma - Samsun Haberleri

Samsun’un Alaçam ilçesinde denizden defne yaprağı toplama yarışması yapıldı. 

SAMSUN HABER 13.08.2019, 18:51 Ahmet Dirim
Samsun'da ilginç yarışma - Samsun Haberleri

Alaçam Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği tarafından bu yıl 1.si düzenlenen Tarım Fuarı ve yağlı pehlivan güreşleri öncesinde Geyikkoşan sahilinde denizden defne yaprağı toplama yarışması düzenlendi. 

13 KİŞİ KATILDI

Alaçam İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Güreş, Ziraat Mühendisleri Muharrem Nas ve Zeynep Sayın koordinesinde Alaçam Geyikkoşan sahilinde düzenlenen defne yaprağı toplama yarışmasına 13 kişi katıldı. 

SİNAN DOĞAN BİRİNCİ OLDU 

Denizde defne yaprağı toplamak için suya atlayan yarışmacılar birincilik için kıyasıya yaştı. Yarışma sonunda denizden torbalara toplanan defne yaprakları İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Güreş, Ziraat Mühendisleri Muharrem Nas ve Zeynep Sayın başkanlığında yapıldı. Yapılan sayım sonunda 310 yaprak toplayan Sinan Doğan birinci oldu. 159 yaprak ile Burak Aslan ikinci olurken, 145 yaprak toplayan Mehmet Zengin ise üçüncü oldu. 

Alaçam Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği tarafından bu yıl 1.si düzenlenen Tarım Fuarı ve yağlı pehlivan güreşleri de yarın Geyikkoşan güreş alanında saat 10.00 da başlayacak. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!