banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Samsun'da iç ısıtan proje

PTT Çalışanları Dayanışma Derneğince (PTT-DER) hayata geçirilen proje kapsamında PTT çalışanları, soğuk havalarda yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarına mama bıraktı.

SAMSUN HABER 19.02.2019, 12:12 19.02.2019, 13:08

Samsun'da soğuk havalarda yiyecek bulmakta zorlanan kedi ve köpekler için PTT-DER tarafından  hayata geçirilen proje kapsamında, sokak sokak gezerek ev ve iş yerlerine teslimat yapmak için hazırlanan PTT çalışanları, çantalarına attıkları  mamaları uygun gördükleri yerlere bıraktı.


ZORLU YİYECEK MÜCADELESİ
PTT Samsun Başmüdürü Rahmi Candan , 124 kişinin dağıtım hizmeti verdiğini belirterek projeyle ilgili şu açıklamalarda bulundu;

"Temin ettiğimiz mamaları kedi ve köpek maması olarak ayrı ayrı poşetlere koyduk. Sokak hayvanları, özellikle kışın hem soğuk havayla hem de yiyecek bulmak için mücadele ediyor. Biz PTT çalışanları olarak bir nebze de olsa bu hayvanların kışı atlatmasında onlara yardımcı olmak istedik." 

HER POSTACININ ÇANTASINA MAMA...
PTT-DER Başkanı Onur Karagöl ise,  "Bir şehirde aç hayvan kalmamasını istiyorsanız o şehri sokak sokak gezerek hayvanlarına ulaşmanız gerekir. Bu ise pek mümkün değil. Halbuki bizim bütün kentin sokaklarını gezen ekibimiz var. Biz de PTT çalışanları olarak her postacımızın çantasına bir paket hayvan maması koyduk. Aç bir hayvan gördüklerinde çıkarıp önlerine bırakacaklar." şeklinde konuştu

Yorumlar (0)