banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1334

banner1534

Samsun'da havalar soğudu, balık zamlandı

Karadeniz’de aralık ayında üst üste kırılan sıcaklık rekorlarının ardından mevsim normallerine dönen havalar, Samsun'da balık fiyatlarını da etkiledi

SAMSUN HABER 27.12.2019, 14:22
245
Samsun'da havalar soğudu, balık zamlandı

Samsun'da balık fiyatlarında geçen haftalara göre büyük artış yaşandı. Artan fiyatlara rağmen soğuk havanın etkisiyle yağlanan ve boyları uzayan balıklara özellikle emekliler rağbet gösterdi. Emekli maaşını bankalardan çeken vatandaşlar yaptıkları alışverişlerle balıkçıların yüzünü güldürdü.

HAMSİ 10 LİRAYA YÜKSELDİ
Yerli hamsinin fiyatında artış yaşandığını dile getiren balık satıcısı Kurtça Aydın, “Birkaç gündür havalar soğudu. Hamsinin fiyatı da buna bağlı olarak 5 liradan 10 liraya çıktı. Bundan sonra da fiyatların düşeceğini zannetmiyoruz. Yine aynı şekilde istavritin fiyatı 15 liraya çıktı. Mezgit 5 liradan 7 liraya çıktı. Barbun 10’dan 15-20 TL’ye kadar çıktı. Zargana da 30 liraya çıktı. Havaların soğumasıyla birlikte balıklar yağlandı ve biraz boylandı. Balıklar artık soğuk sulara doğru göç ediyor. Fiyatlarda bunun etkisi de var. Vatandaşın balığa ilgisi düşmüştü. Bugün emeklilerin çoğu maaşını aldı. O yüzden bugün işlerimiz gayet güzel. Fiyatlar biraz artmasına rağmen, diğer et ürünlerine baktığımız zaman balık yine ucuza geliyor” dedi.

Emekli maaşlarıyla balık alan vatandaşlar ise fiyatların artmasına rağmen diğer illere göre Samsun’daki balık fiyatlarının ucuz olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)