banner1313

banner1300

banner1334

Samsun'da harçlıklarıyla kitap aldılar

Samsun'da öğretmenleriyle birlikte Karadeniz 5. Kitap Fuarı'nı ziyaret eden öğrenciler biriktirdikleri harçlıklarıyla kitap aldı.

SAMSUN HABER 20.02.2019, 13:41
Samsun'da harçlıklarıyla kitap aldılar


TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle düzenlenen Karadeniz 5. Kitap Fuarı'na Samsunlular yoğun ilgi gösteriyor. Fuara gelen  Kazım Orbay İlkokulu 3. sınıf öğrencileri stantları gezerek yıl boyunca biriktirdikleri harçlıklarla kitap aldı.

ÖĞRENCİLER ÇOK İSTEKLİ
3. sınıf öğrencisi Kerem Berkyurt,''Harçlıklarımı biriktirerek buraya gelmeyi çok istemiştim. Öğretmenim getirdi sınıfça.Aldığım kitapları bazı arkadaşlarıma verdim, onlar da okuyor. Yeni kitaplar alıyorum, yeni bilgiler öğreniyorum.'' şeklinde konuştu.

Fuara katılan bir diğer minik kitapsever Nehir Selenoğlu ise'"Ben Ramazan Bayramı'ndan beri bekliyorum. Geçen sene gelemedim, rahatsızdım. 1. sınıfta gelmiştim. O zaman çok kitap alamamıştım. O yüzden üzülmüştüm. 3. sınıfta da 'kesin alacağım' dedim, aldım." dedi. 

AMAÇ OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK
Öğrencilerini fuara getiren ve onlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan  sınıf öğretmeni Abdullah Dolgun da öğrencilerini kendi istedikleri kitabı seçip, biriktirdikleri parayla almaları ve bunun keyfini yaşamaları için fuara getirdiğini belirtti.

SATIŞLARDAN MEMMUNLAR
Bu yıl 5'incisi gerçekleştirilen, 220 yayınevinin katıldığı Karadeniz Kitap Fuarı'nda  çocuk kitapları yayınevleri önemli bir yer oluşturdu.Satışlardan memnun olduklarını belirten ayıncılar, ilginin her fuar döneminde artarak devam ettiğini açıkladı.

ÇOCUK KİTAPLARINA İLGİ ARTIYOR
Çocuk kitapları basan bir yayınevinin fuardaki standında görevli Merve Duman,  "Çocuk kitaplarına ilgi çok güzel. Bu ilgi her sene daha fazla artıyor. Geçen sene de kitap fuarında çalışıyordum, bu sene insanlar daha fazla geliyor. Mesela seriler oluyor, onların devamını istiyorlar. Bu çok güzel bir şey." diey konuştu.


 

Yorumlar (0)