banner1223

Samsun'da hamsinin lezzeti arttı

Samsun'da havaların soğumasıyla birlikte balıkçılar ava çıkmakta zorlanıyor. Fakat etkili olan yağışlı ve soğuk hava hamsinin lezzetini arttırdı.

Samsun'da hamsinin lezzeti arttı
banner1250

Karadeniz'de etkili olan fırtına teknelere zor anlat yaşatıyor. Balıkçılar fırtına nedeiyle ava çıkmakta zorluk çekerken soğuk hava hamsinni lezzetini arttırdı.

25 yıldır Samsun'da balıkçılık yaptığını ifade eden Kurtça Aydın, "Hamsinin kulağına kar suyu kaçtı. Hamsi kar suyu yediği zaman daha lezzetli ve tatlı olur. Dün 15 liraydı, bugün 12 liraya kadar düştü. Hamsi şimdi daha da lezzetli. Tavada pişirilirse daha iyi olur" dedi. 

Bu sezon balığın daha bol olduğunu vurgulayan Aydın, "Denizde bolluk var. Geçen sezon az balık vardı. Bu sezon daha iyi. Vatandaşlar da rağbet gösteriyor. En fazla hamsi, mezgit ve istavrite rağbet var" diye konuştu. 

Balıkçı Hasan Kanca ise, "Başta hamsi olmak üzere bütün balıklarda bolluk yaşanıyor. Şimdi tam hamsi almanın zamanı. Deniz suyu soğudu hamsinin kulağına kar suyu kaçtı. Vatandaşların yemesini tavsiye ediyoruz. Geçen sezona oranla balık denizde 2 kat daha bol" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148