banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'da Hakan'sız ilk ders buruk geçti - Samsun Haberleri

banner1357

Samsun'da ineklerin neden hayatını kaybettiğini öğrenmek için ahıra giden ve elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden Hakan Yeşiltaş'ın (12) sınır arkadaşları ve öğretmenleri yeni eğitim-öğretim yılına buruk başladı. Yeşiltaş'ın, küçük yaşta babasını bir iş kazasında kaybettiği öğrenildi. 

SAMSUN HABER 16.09.2019, 16:05
Samsun'da Hakan'sız ilk ders buruk geçti - Samsun Haberleri
banner1353
banner1375

Samsun'un Çarşamba ilçesi Yenikışla Mahallesi'nde önceki gün meydana gelen olayda, edinilen bilgilere ve iddialara göre 12 yaşındaki Hakan Yeşiltaş, annesiyle birlikte ineklerin neden öldüğünü anlamak için ahıra girdi. Burada, küçük çocuk kopmuş elektrik kablosuna basında elektrik akımına kapıldı. Yere yığılan Yeşiltaş, ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla Çarşamba Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yeşiltaş, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Yapılan incelemede ineğin de elektrik akımına kapılarak, hayatını kaybettiği belirlendi. Yeşiltaş, ilçede düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi.

hakan yeşiltaş

'ONSUZ İLK DERS BURUK GEÇTİ'

Ölümüyle ailesini ve arkadaşlarını yasa boğan Yeşiltaş'ın eğitim ve öğretim gördüğü ilçedeki Çayvar Ortaokulu'nda ise yeni eğitim öğretim yılının 2'nci haftasındaki ilk ders buruk başladı. Yeşiltaş'ın sınıf arkadaşları ile beden eğitim dersi esnasında çekilmiş son görüntüleri ise paylaşıldığı sosyal medyada yürek burktu. Hakan Yeşiltaş'ın Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ayhan Türkoğlu, Hakan'ın ölümüyle büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek, "Haber geldiğinde inanamadım. Haberin doğruluğunu muhtardan öğrendim. Ailesinin ve bizlerin gözbebeğiydi. Ne yazık ki küçük yaşta yetim kalmış bir öğrencimizdi. Her bakımdan bizim için dört dörtlük bir öğrenciydi. Efendiliği, saygısı ve hayvan sevgisi ile ön plana çıkıyordu. Ne arkadaşlarını ne öğretmenlerini üzmeyen bir öğrencimizdi. Onu asla unutmayacağız, mezarını sık sık ziyaret edeceğiz. Her öğrenci bizim için değerlidir fakat o, bu özel durumundan dolayı ayrıca üzerine titrediğimiz bir öğrenciydi. Ne yazık ki onu kaybettik" dedi.

hakan yeşiltaş

7 YIL ÖNCE BABASINI KAYBETMİŞ

Öte yandan Yeşiltaş'ın babası Harun Yeşiltaş'ın ise 7 yıl önce Antalya'da çalıştığı inşaattan düşmesi sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi.

Yorumlar (0)