banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsun'da fırınlara denetim - Samsun Haberleri 

banner1357

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin ilçe genelinde vatandaşların başta gıda ürünleri olmak üzere birçok alanda sağlıklı ve güvenli bir alışveriş yapması amacıyla gerçekleştirdiği denetimler devam ediyor.

SAMSUN HABER 29.09.2019, 13:05 Ahmet Dirim
Samsun'da fırınlara denetim - Samsun Haberleri 
banner1353

Canik ilçesinde rutin denetimlerine hız kazandıran Canik Belediyesi zabıta ekipleri, denetimler kapsamında ilçede faaliyet gösteren fırınlarda genel temizlik, hijyen kuralları, iş kıyafetleri, unların depolama şartları, üretimde kullanılan alet ve ekipmanın temizliği, ekmek gramajı, terazi kontrolleri gibi kontroller gerçekleştirdi.

AMACIMIZ HATALARI ASGARİ DÜZEYE İNDİRMEK

Belli aralıklarla yapılan denetimlerin devam edeceği bilgisini veren Canik Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Osman Çilingir, “Özellikle tarihi geçmiş ürünlerin çöp kenarlarına veya sokak ortasına bırakılmamasını, son kullanım tarihleri yaklaşan ürünleri ise işletmelerin aldıkları firmalara iade etmeleri veya imhasını sağlamaları gerektiği uyarısında bulunduk. Vatandaşların sağlık ve huzuru için kontrolleri sıklaştıracağız. Denetimlerimizdeki amacımız, üretim hatalarını asgari düzeye indirmek, hijyen konusundaki eksikliklerin giderilmesini sağlamak ve sorunları esnaflarımızla birlikte çözmektir" dedi.

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince iş yerlerinin temizliği, gramaj ve ekmek yapımında kullanılan malzemelerin titizlikle incelediği denetimde, temizlik ve hijyen konusunda eksiklikleri görülen işletme sahipleri uyarıldı.

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 11 Aralık 2019
İmsak 06:11
Güneş 07:44
Öğle 12:33
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:39