banner1160

Samsun'da esnafa 'Sigortacı' darbesi!

Samsun Haber: Samsun'un Salıpazarı İlçesi'nde bir esnaf, sigorta acentesi tarafından kredi kartları kullanılarak 78 bin TL dolandırıldığını iddia etti

Samsun'da esnafa 'Sigortacı' darbesi!
banner1139

Samsun Haber - Samsun'un Salıpazarı İlçesi'nde ikamet eden esnaf Dursun Ali Akgül, kendisine ait araçların sigorta ve kasko işlemlerini yaptırdığı sigorta acentesi Y.S. tarafından kredi kartları kullanılarak 78 bin TL dolandırıldığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

3 YIL İÇİNDE 78 BİN TL ÇEKTİLER
Dursun Ali Akgül, savcılığa verdiği ifadesinde 2014 yılından bu yana Y.S'ye ait sigorta acentesi üzerinden araç sigortası yaptırdığını dile getirerek, "İşlemlerimi 'mail order' yöntemi ile Y.S'ye yaptırıyordum. Bir arkadaşımın kendisinden fazla para alındığını ifade etmesi üzerine kendime ait sigorta işlemlerinde kullandığım 7 adet kredi kartının hesaplarını kontrol ettiğimde kendime ait olmayan araçların sigorta ve kasko işlemleri için para çekildiğini gördüm. Sonra durumu sigorta acentesi Y.S'ye bildirdim. Kendisi 33 bin TL fazladan para çekildiğini ifade etti" dedi.

KREDİ KARTLARINI KOPYALADILAR
Samsun'dan gelen sigorta şirketi yetkililerinin de 'dolandırıcılığı' görüp kabul ettiğini açıklayan Akgül, "Samsun'dan gelen sigorta acentesi yetkilileri duruma el koydu. Hatta banka dökümanlarında yaptıkları incelemede fazladan çekilen paranın 33 bin değil, ayrı ayrı kredi kartlarımdam 78 bin TL olduğunu söyleyerek, Y.S'nin bu parayı bana geri ödeyeceğini belirttiler. aradan geçen süre içinde Y.S tarafından tarafıma sadece 10 bin TL ödeme yapıldı. Geri kalan parayı istediğimde ise, (Nereye şikayet edersen et) cevabını aldım. Avukatım aracılığı ile suç duyurusunda bulundum. Kredi kartlarım kullanılarak mail- order hessabık kopyalanarak dolandırıldım. Sigorta şirketi acentesi yetkilisi H.A ve acentenin Salıpazarı temsilcisi Y.S.'den şikayetçiyim" diye konuştu.

Haber: Tuğçe AYDOĞDU

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2017, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127

banner1165