banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'da eski koca eşini ve çocuklarını rehin aldı - Samsun Haberleri

banner1357

Samsun'da boşandığı eşi ve 2 çocuğunu silah zoruyla rehin alan eski koca ikna edilemeyince polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

SAMSUN HABER 10.09.2019, 08:32 10.09.2019, 12:37
Samsun'da eski koca eşini ve çocuklarını rehin aldı - Samsun Haberleri
banner1353
banner1375

Hakkında uzaklaştırma kararı bulunan eski koca Şahin Ö. (46) boşandığı eşi Ö.Y. (27)nin evine  giderek silah zoruyla eski eşini ve çocuklarını rehin aldı. Kapıyı içeriden kilitleyen ve müzakereci polisler tarafından ikna edilemeyen Şahin Ö., polislere başka çare bırakmayınca  evin kapısını kırarak içeri giren polis tarafından ayağından vurularak etkisiz hale getirildi.

SİLAHIYLA REHİN ALDI

Edinilen bilgilere göre gece saat 23.30 sularında Samsun'un İlkadım İlçesi Kökçüoğlu Mahallesinde meydana gelen olayda, hakkında uzaklaştırma kararı bulunan Şahin Ö., üzerine silah alarak eski eşi Özlem Y. ve çocuklarının yaşadığı eve geldi. 2 çocuğunun gözleri önünde önce eski eşini, ardından da evde bulunan çocuklarını silah zoruyla rehin alan eski koca kapıyı içeriden kilitledi. Boşandığı eşi Özlem Y. ve 2 çocuğunu rehin alan eski koca komşuların ihbarı üzerine eve gelen polislere kapıyı açmadı ve evin yakınından uzaklaşmalarını istedi. 

KAPIYI KIRARAK GİRDİLER

Uzun süre polislere ecel terleri döktüren Şahin Ö., olay yerine gelen müzakereci polisler tarafından da ikna edilemedi. Boşandığı eşine ve 2 çocuğuna dehşeti yaşatan eski eş, evin içerisinde silahıyla bir el ateş açarak eski eşine ve çocuklarına sessiz durmalarını söyledi. Evin çevresinde güvenlik önlemleri alan  polis ekipleri binanın 5. katında bulunan daireden 1 el silah sesi gelmesi üzerine evin içeriden kilitli kapısını kırarak içeriye girdi.

ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Evin içerisinde de polislerin tüm çabalarına rağmen ikna olmayan Şahin Ö., eşi ve 2 çocuğu  polisler tarafından evden uzaklaştırıldıktan sonra ayağından vurularak etkisiz hale getirildi. Üzerinden 7.65 milimetre bir tabanca ile bir kutu mermi ele geçirilen Şahin Ö., olay yerine gelen 112 sağlık ekiplerince Samsun Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Emir Dursun AKAR

Yorumlar (0)