Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsun'da engelli gencin yardım çığlığı

Samsun Haber: Samsunlu Mesut Yılmaz isimli engelli genç, kendisi gibi engelli olan annesini Ankara’da tedavi ettirebilmek için yardım istiyor

Samsun'da engelli gencin yardım çığlığı

Samsun Haber -  Samsun’da yaşayan engelli anne ve oğlu, Ankara’ya giderek tedavi olabilmek için hayırseverlerden yardım bekliyor.

Samsun’un İlkadım ilçesi Kadifekale Mahallesi’nde yaşayan 62 yaşındaki Necibe Yılmaz, 25 sene önce eşini kaybetti. Eşini kaybettikten sonra 7 çocuğuna hem annelik hem de babalık yapmak için dişini tırnağına takarak hayat mücadelesi veren yaşlı kadın, 18 yıl boyunca evlere temizliğe giderek merdiven temizliği yaptı. Kazandığı parayla çocuklarının geçimini sağlayan Necibe Yılmaz, 7 yıl önce "diffüz bağ dokusu" hastalığına, kısa süre sonra da demans (bunama) hastalığına yakalandı. Hastalıkları nedeniyle yüzde 74 oranında engelli raporu alan Necibe Yılmaz, kendisi gibi engelli oğlunun yardımıyla hayata tutunmaya çalışıyor.

'ANNEMİ TEDAVİYE GÖTÜREMİYORUM'
Engelli annesinin Ankara Gazi Hastanesinde 1 buçuk yıl önce tedaviye başladığını belirten Mesut Yılmaz, “Annemi tekrar Ankara’ya götürerek tedavi ettirmem gerekiyor ancak maddi durumumuz olmadığından götüremiyorum. 2 hafta önce Ankara’dan tekrar Samsun’a geldik. Geldiğimizden beri çalmadığım hiçbir kapı kalmadı ancak kapılar hep suratımıza kapandı. Biz 3 aydan 3 aya engelli maaşı alıyoruz. Belediyeler de sağ olsun yiyecek yardımı yapıyorlar. Ancak bizim aldığımız maaş evin kirasına, elektriğe, suya ve ilaçlara gidiyor. 3 ayda bir belediyeler yiyecek veriyor, yetmediğinde biz gidip alıyoruz. Şu an Ankara’ya gitmemiz gerekiyor ancak hiçbir şekilde yol paramız yok şu an. Kendimde şeker hastasıyım, artık ne yapacağımı bilmiyorum. Şu an Ankara’ya gittiğimizde mutlaka annemi yatıracaklar. Ama gidecek bir gücüm yok. 13 gün kaldı annemi götürmeme ama çok bunaldım. Annemi bırakıp çalışamıyorum da. Çünkü zaman zaman şuurunu kaybediyor, hafızası gidip geliyor” dedi.

LÜTFEN EL UZATSINLAR
Hayırseverlerden yardım beklediğini dile getiren anne Necibe Yılmaz ise “Ben gerçekten çok hastayım. Tedavi olabilmem için Ankara’ya gitmem gerekiyor. Bana lütfen bir el uzatsınlar ve oraya gidebileyim. Başka da bir şey istemiyorum. Benim 6 çocuğum daha var ancak hiçbiri bana bakmıyor, sahip çıkmıyorlar. Belediyelerden Allah razı olsun yine bizlere gıda veriyorlar” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308