banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'da elini kolunu sallayan ırmağı zehirliyor - Samsun Haberleri

banner1357

Samsun İlkadım İlçesi Kürtün Irmağı'na plakası belirlenemeyen bir kamyondan boşaltılan kimyasal bir sıvının yarattığı çevre kirliliği, duyarlı bir vatandaş tarafından görüntülendi. Irmağa dökülen kimyasal madde yüzünden ırmağın suyu uzun bir süre gri renge büründü.

SAMSUN HABER 06.10.2019, 09:19
Samsun'da elini kolunu sallayan ırmağı zehirliyor - Samsun Haberleri
banner1353
banner1375

Samsun'da Ayhan Sekmen isimli çevreye duyarlı bir vatandaş, Kürtün Irmağı'nda dün sabah yaşanan çevre kirliliğini cep telefonuyla an be an kaydetti, sosyal medya hesabında takipçileriyle paylaştı.

VATANDAŞ GÖRÜNTÜLEDİ
Kürtün Irmağı'nın Derecik altı adı verilen mevkiinde yaşanan olayda, sürücüsü belirlenemeyen bir iş kamyonundan ne olduğu anlaşılamayan bir kimyasal sıvıyı ırmağa boşaltıldı. O sırada arkadaşlarıyla balık tutmak için Kürtün Irmağı'nda olan Ayhan Sekmen, kirliliğe neden olan kamyonu tespit edemedi ancak ırmakta yaşanan kirliliği anbean cep telefonuyla görüntüledi. 

SON DERECE TEHLİKELİ 
Balık tuttuğu sırada bir kamyonun ırmağa bir sıvı boşalttığını gördüğünü belirten Sekmen, "Ondan sonra ırmağın suyunun rengi değişti. Gri ve metalik bir renge büründü. Yetkililerin bu bölgede denetimlerini artırmasını istiyoruz. Irmağa dökülen kimyasal sonuçta Karadeniz'e akıyor. Bu da halk sağlığı açısından son derece tehlikeli" diye konuştu. 

Elif DANIŞMAZ
 

Yorumlar (0)