banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1334

banner1337

Samsun'da dolandırıcılık şebekesi adliyede! - Samsun Haber

banner1357

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bahanesiyle Samsun'da kendilerini polis olarak tanıtarak, iki kişiyi dolandırdıkları iddia edilen biri Suriye uyruklu 3 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılar adliyeye sevk edildi.

SAMSUN HABER 23.01.2020, 13:43
313
Samsun'da dolandırıcılık şebekesi adliyede! - Samsun Haber
banner1353

Samsun'un İlkadım ilçesi Kadıköy Mahallesi'nde yaşayan F.E'yi (63) telefonla arayan şüpheliler, kendilerini polis olarak tanıtarak "Adın emniyet kayıtlarında FETÖ'ye karıştı. Evinizde arama yapacağız" dedi.
şüphelilerin 8 Ocak'ta da Atakum ilçesi Mevlana Mahallesinde yaşayan N.A'nın (70) aynı yöntemle 2 bin dolar, 6 bin lira ve 40 gram bileziğini alarak dolandırdıkları belirlendi.

Eve giden zanlılardan Serhat İ. (25), F.E'den sorunu çözeceği vaadiyle talep ettiği 3 bin lirayla 30 gram bilezik ve yarım altını alarak uzaklaştı. Daha sonra dolandırıldığını anlayan F.E. polise başvurdu.
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, olayın ardından yürüttüğü çalışmada tespit edilen şüphelileri takibe aldı.

HAVZA'DA YAKALANDILAR

Havza ilçesinde bir otele giriş yaptıktan sonra takip edildiklerini anlayan Serhat İ. ile birlikte hareket ettiği dayısı Necat K. (36) ve arkadaşı Suriye uyruklu Muhammed M. (33) kaçmaya çalışırken ilçe merkezinde yakalanarak, dolandırıcılık şebekesi çökertildi.
Şebeke üyeleri tarafından kullanılan araçta yapılan aramada, şüphelilerin F.E'den kandırarak aldıkları para bilezik ve altın ele geçirildi.

Emniyete götürülen şüphelilerin 8 Ocak'ta da Atakum ilçesi Mevlana Mahallesinde yaşayan N.A'nın (70) aynı yöntemle 2 bin dolar, 6 bin lira ve 40 gram bileziğini alarak dolandırdıkları belirlendi.

Gözaltına alınan zanlılar adliyeye sevk edildi.

Mustafa İNAN

Yorumlar (0)