banner1223

Samsun'da doktor darp edildi

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir hasta yakını sıra meselesinden dolayı tartıştığı asistan hekim Hüseyin Tufan Yanık'ı darp etti. 

Samsun'da doktor darp edildi

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde meydana gelen olayda iddialara göre baş ağrısı şikayetiyle muayene olmak isteyen bir hasta yakını sıra meselesinden dolayı serviste asistan hekim olarak görev yapan Hüseyin Tufan Yanık ile tartıştı. Serviste çok sıra olduğunu iddia eden hasta yakınları sıranın kendilere verilmesini isteyerek Hüseyin Tufan Yanık'la kavga etmeye başladı. Kavga esnasında bir hasta yakını görevli doktora yumruk atarak darp etti. Hüseyin Tufan Yanık, darp raporu alarak saldırgandan şikayetçi oldu. 

'BANA SALDIRDILAR'
Yaşadığı olayı anlatan Hüseyin Tufan Yanık, "Yoğunluktan dolayı bir arbede yaşandı. Hasta yakını hastasına gereksiz bir öncelik tanınmasını istedi. Biz de bunun mümkün olmayacağını belirttik. Bunun sonucunda da tahammül gösteremeyip bana saldırdılar. Başıma, alnıma yumruk attılar. Bunu yapanlardan sonuna kadar şikayetçiyim” dedi.

SENDİKADAN DESTEK
Darp edilen Yanık'ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, tüm STK’ların sağlıkta şiddete karşı birlikte mücadele etmesi gerektiğini söyledi. 

Polis yaşanan olayın ardından güvenlik kameralarını inceleyerek şüpheliyi tespit edecek. 

Haber:Dilber BAHADIR

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 08:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Samsunlu55
Samsunlu55 - 2 ay Önce

Samsun’u Karadeniz’in Adanası yaptırmayacağız. Hergün ayrı rezillik haberi nedir bu kardeşim

sefer
sefer - 2 ay Önce

acildeki doktor sayısı yetersiz . o yüzden sürtüşmeler yaşanıyor.

mk
mk - 2 ay Önce

herkes kendini bi nane sanıp öncelik ararsa bunlar kaçınılmaz öncelik kriterleri bellidir. mesela otobüsün kaçacak olması öncelik sırası değil

SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148