banner1518

banner1585

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Samsun'da din görevlileri 'koruma' istiyor!

Samsun'da TÜM MEMUR-SEN ve DİVA-SEN, önceki gün Fatih Camisi müezzini İhsan Akoğlu'na camide bir kişi tarafından yapılan bıçaklı saldırıyı kınadı.

Samsun Haber 05.05.2017, 09:13
763
Samsun'da din görevlileri 'koruma' istiyor!

Samsun Haber - Samsun'da TÜM MEMUR-SEN ve DİVA-SEN Genel Başkan Yardımcısı Nihat Bayraktar, Fatih Camisi görevlisi müezzin İhsan Akoğlu'na camide yapılan bıçaklı saldırıyı kınayarak, "Cami görevlilerine karşı saldırının nereden ve nasıl geleceği belli olmadığından tüm camilere koruma tahsis edilmesi son derece önem arz etmektedir" dedi.

'BASKI ALTINDA GÖREV YAPIYORLAR!..'
Saldırıyı gerçekleştirenin hak ettiği cezaya çarptırılmasını istediklerini söyleyen Bayraktar, "Ne yazık ki bu saldırı cami görevlilerine yapılan saldırının ilki değildir. Bu nedenle cami görevlilerine karşı saldırının nereden ve nasıl geleceği belli olmadığından tüm camilere koruma tahsis edilmesi son derece önem arz etmektedir. Din görevlilerimiz cami cemaatiyle mahallesindeki halkıyla iç içe iletişim halinde olmasından dolayı çeşitli insan profili ve derneklerin baskısı altında görev yapmak zorunda olduğundan, bu gibi sorunların kaçınılmaz olduğu görülmektedir. Diva-Sen Genel Merkezi, Samsun Şube Başkanlığı ve İlkadım İlçe Temsilciliği olarak olayın takipçisi olacağımızı ve saldırgan hakkında davacı olduğumuzun bilinmesini ister, saldırıya uğrayan hocamıza Allah'tan acil şifalar dileriz" dedi.

Yorumlar (1)
misafir 4 yıl önce
hocam korkuyorsanız bu işi yapmayacaksınız.onun için irşat vazifenizi yerine getiremiyorsunuz.