Samsun'da çok özel bir ekmek

Samsun Haber: Samsun'da bir pastane sahibi, zeytinyağlı mayasız ekmeği tüketicilerin beğenisine sundu

Samsun'da çok özel bir ekmek

Samsun Haber -Yaklaşık yarım asırdır pastacılık mesleğini sürdüren Ömer Balsüzen, insanlara katkısız ve sağlıklı ekmek üretebilmek için mayasız zeytinyağlı ekmek üretmeye başladığını söyledi.

TAM BUĞDAY UNU
Yaklaşık bir yıldır ürettiği ekmeğin ilgi gördüğünü dile getiren Balsüzen, "İnsanlar mayasız katkısız ekmeğin nasıl kabardığını soruyor. Ekmeğin içine koyduğumuz ölçülü buğday ve çavdar tarzı ürünler maya etkisi yapıyor. Ekmeği, tam buğday unundan su ve sızma zeytinyağı kullanarak yapıyoruz. Başka hiçbir şey koymuyoruz. " ifadelerini kullandı. 

KATIKSIZ VE DOĞAL
Ekmeğin beğeni kazandığını belirten Balsüzen, "Alanlar bir tanıdığına söylüyor, o da müşterimiz oluyor. Samsun'da başka yerde yapan yok. Sızma zeytinyağı ekmeğe farklı bir tat veriyor. Katkısız ve doğal ürünlerden elde edildiği için ürünümüzün çok sağlıklı olduğunu düşünüyoruz." diye konuştu.

Kentin çeşitli yerlerinden zeytinyağlı ekmek almak için gelenler olduğunu aktaran Ömer Balsüzen, günde 50 adet ürettikleri ekmeği gramajına göre 1,5 ile 3 liradan satışa sunduklarını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner849

banner826