banner1320

Samsun'da Canik'te eğitime büyük destek!

Samsun'da Canik Belediyesi, İMKB Anadolu Lisesi'ne 'Matematik ve Müzik Atölyeleri' kazandırdı. Canik Belediyesi'nce yapılan iki atölye, Başkan Osman Genç'in de katıldığı törenle açıldı

Samsun'da Canik'te eğitime büyük destek!
banner1314

Bugüne kadar eğitime fiziki, teknolojik ve arsa tahsisi olmak üzere 200 milyon liranın üzerinde katkı sağlayan Canik Belediyesi, eğitim yuvalarını iyileştirmeye devam ediyor. Daha iyi bir gelecek için ilçe genelinde eski okulların fiziki şartlarını iyileştirmesinin yanında öncü olarak ilçeye 35 yeni okul kazandıran Canik Belediyesi, İMKB Anadolu Lisesi'ne Matematik ve Müzik Atölyeleri yaptı. Toplam 80 bin lira maliyetli her iki atölye, düzenlenen törenle hizmete girdi.

BİLGİ ÇAĞINDA EĞİTİM ÖNEMLİ
Açılış töreninde konuşan Başkan Osman Genç, "Bilginin en değerli sermaye olduğu 21. Yüzyılda, çağa uygun bir belediyecilik yapıyoruz. Daha iyi bir gelecek için bütün okullarımızın fiziki ve teknolojik ihtiyaçlarını gideriyoruz. Sağladığımız arsa tahsisleriyle ilçemize 35 yeni okul kazandırılmasına öncülük ettik. Ayrıca 40 milyon liralık yatırımla okullarımızın fiziki ve teknolojik eksikliklerini giderdik. Okullarımıza akıllı kütüphaneler, konferans salonları kazandırdık. Sadece Canik'te değil, diğer ilçelerimizde de okullarımıza önemli desteklerde bulunduk" dedi. 

EĞİTİM, MİLLİ MESELEDİR
Yaptıkları yatırımlar sonucunda Canik'te eğitim altyapısını tamamladıklarını belirten Başkan Genç, "İlçemizdeki okullarda daha önce öğrencilerimizin etkinlik yapabileceği bir salon yoktu, şimdi her okulumuzda konferans salonu, kütüphane var. Okullarımızın sağlıklı ortamlarda olması çocuklarımızın iç dünyalarını, bakışlarını geliştiriyor. Gençler için ne yapsak azdır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz yavrularımızın en iyi şartlarda yetişmesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz ve şehrimize tam donanımlı okullar kazandırıyoruz. Çünkü eğitim milli bir meseledir. Bunları gerçekleştirdiğimizde sağlam bir gelecek inşa ederiz" diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar da, Başkan Osman Genç'in eğitime verdiği önem ve yaptığı katkılardan dolayı ilçede eğitim yuvalarının sayısı ve kalitesinin arttığını belirtti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300