banner1320

Samsun'da büyük yürüyüş bugün

Samsun'da Gençlik Haftası kapsamında "19 Mayıs'ın 100. Yılında, Yürüyoruz Yolunda" temalı büyük halk yürüyüşü bugün yapılacak. Yaklaşık 5 bin kişinin katılacağı yürüyüşte, 1919 metrelik Türk Bayrağı taşınacak ve ünlü sanatçılar konser verecek.

Samsun'da büyük yürüyüş bugün
banner1314

Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Koç Holding'in iş birliğiyle planlanan "19 Mayıs'ın 100. Yılında, Yürüyoruz Yolunda" temalı büyük halk yürüyüşü bugün yapılacak. 

1919 METRE BAYRAK TAŞINACAK

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları'nın Samsun'a çıkışının 100'üncü yılı vesilesiyle kentte gerçekleşecek olan yürüyüşe Samsunlular başta olmak üzere, protokol, üniversiteliler, ve Türkiye'nin dört bir yanından spor insanları katılacak. Tam 1919 metrelik Türk Bayrağı'nın taşınacağı yürüyüş, saat 18:00'de DSİ önünde başlayıp, Mustafa Kemal Atatürk'ün Bandırma Vapuru ile Samsun'a ayak bastığı yer olan Tütün İskelesi'nde sonlanacak.

KONSER VE GÖSTERİ SUNULACAK 

Öte yandan Tütün İskelesi'nde kurulacak olan Koç Spor Fest sahnesinde Athena ve Aslı Gökyokuş konser verecek. Tütün İskelesi'nde 20:40'ta deniz üzerinde flyboard, havai fişek ve lazer eşliğinde su perdesi gösterileri yapılacak. Etkinlikler 14 Mayıs'ta ise Samsun Valiliği önünde 1919 ruhunun anlatıldığı tiyatro gösterisi ile devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300