Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

Samsun Haber: Samsun'da bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği, kuvvetli rüzgar beklendiğinden denizlerde fırtına uyarısı yapıldı

Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

Samsun Haber - Samsun Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu,Ordu çevreleri ile Kastamonu'nun kuzeyi, Sinop'un kıyı kesimleri ve Samsun'un doğusu aralıklı yağışlı olarak geçecek.Yağışların kıyı kesimlerde yağmur iç kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: 1 ila 3 derece artması bekleniyor.

RÜZGAR: Sabah saatlerinde batı ve güney batıdan hafif yer yer orta, kıyı kesimlerde kuvvetli (30-50 km/sa),öğle saatlerinden itibaren ise kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatıdan kuvvetli (40-60km/sa) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI
Rüzgarın; kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatılı yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat), denizlerde ise fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (Baca gazı zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI
Özellikle sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde orta kuvvette ve yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Samsun ve ilçelerinde hava durumu:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner849

banner826