banner1320

Samsun'da Bisikletçiler Türk bayrağını zeybek eşliğinde teslim etti

Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği üyeleri, Türk bayrağını Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlattığı şehirlerde bisikletle gezdirdikten sonra zeybek eşliğinde Samsun Valisi Osman Kaymak’a teslim ettiler. 

Samsun'da Bisikletçiler Türk bayrağını zeybek eşliğinde teslim etti
banner1314

Samsun’da 19 Mayıs coşkusu sabahın erken saatlerinde başladı. Atatürk’ü temsil eden Türk bayrağının karaya çıkartılmasının ardından etkinlikler ara vermeden devam etti.

Cumhuriyet Meydanı’nda Türkiye’nin birçok ilinden getirilen Türk bayrakları Samsun Valisi Osman Kaymak’a teslim edildi. Samsun İlkadım’dan başlayarak Havza, Amasya, Tokat, Erzincan, Erzurum, Sivas, Kayseri, Nevşehir ve Ankara eski Meclis salonuna kadar pedal çeviren Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği üyeleri de 19 Mayıs’ta geldikleri Samsun’da Türk bayrağını Vali Kaymak’a teslim ettiler.

Bayrağı teslim etmeden önce zeybek oynayan bisikletçiler ayakta alkışlanırken, Dernek Başkanı Tanju Subaşı, Türk bayrağını gururlu bir şekilde taşıdıklarını belirtti. Vali Kaymak, bayrağı teslim aldıktan sonra bisikletçilere teşekkür etti. 

TSK MEHTERAN BİRLİĞİ'NDEN MUHTEŞEM GÖSTERİ

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehteran Birliği de kutlamalarda muhteşem bir gösteri sunarken, seslendirdiği marşlarla kalabalığı coşturan mehter takımının büyük ilgi gördüğü görüldüş. Cumhuriyet Meydanı’ndaki gösteriler, diğer etkinliklerle devam etti. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300