banner1320

Samsun'da binler yine tek yürek olacak 

15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yıl dönümünde Samsun'da '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' programı gerçekleştirilecek.  Binlerce Samsunlu bir kez daha sabaha kadar demokrasi nöbeti tutacak

Samsun'da binler yine tek yürek olacak 
banner1314

Tüm yurtta olduğu gibi Samsun'da da '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' nedeniyle Samsun Valiliği'nin öncülüğünde, Büyükşehir Belediyesi ve diğer kamu kurumlarının da katkılarıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Bu gece Cumhuriyet Meydanı'nda bir kez daha 'Demokrasi Nöbeti' tutulacak.

SEHİTLERE ZİYARET
Bu sabah saatlerinden başlayacak programda, ilk olarak Kıranköy ve Asri Mezarlık ziyaret edilecek. Şehitlik ziyaretinin ardından saat 12:00'de Büyük Cami'de Mevlid-İ Şerif ve Hatim Duası okunacak. Saat 14:00'te ise Bulvar AVM'de  15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi, saat 15:00'te Canik Belediyesi tarafından açılan  "1071' den 15 Temmuza Destanlar Müzesi" vatandaşların ziyaretine sunulacak. 

DEMOKRASİ NÖBETİ
Saat 19:30'da 'Şehitlere Vefa Yürüyüşü' düzenlenecek. İstiklal (Çiftlik) Caddesi Verem Savaş Dispanseri önünden başlayacak yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı'nda son bulacak.  Yürüyüş sonrası saat 20.00'de meydanda toplanan vatadaşlar şehitler için dua edecek. Daha sonra "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' anma programı saat 00.13'te  sala okunması, Kur'an-ı Kerim tilaveti,  ezgi dinletisi ve tutulacak demokrasi nöbetinin ardından sabah namazı programıyla son bulacak. 

ERDOĞAN CANLI BAĞLANACAK
Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye'ye olduğu gibi Samsun'da da telekonferans yönetimiyle vatandaşlara hitap edecek.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili Samsunlulara seslenecek. 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2019, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300