banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'da bayram namazı kaçta? - Samsun Haber

banner1357

Samsun İl Müftüsü Seyfullah Çakır, bayram namazı saatinin 05:43 olduğunu hatırlattı

SAMSUN HABER 23.05.2020, 13:37 esra vural
Samsun'da bayram namazı kaçta? - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Samsun İl Müftüsü Seyfullah Çakır,  Ramazan Bayramı namaz saatinin 05:43 olduğunu belirterek,  koronavirüs salgını nedeniyle namazın evde kılınacağını söyledi.

EVDE BAYRAM NAMAZI NASIL KILINACAK?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, camilerde bayram namazı kılınmayacağını ifade eden Çakır, "Hanefî mezhebine göre bayram namazının  cemaatle kılınması şarttır. Şafiî mezhebine göre de bayram namazının bir yerde ve topluca kılınması esastır. Herhangi bir sebeple cemaate katılamayanların münferit olarak kılması da caizdir. Bu nedenle dileyenler bayram namazı niyetiyle, dileyenler de kuşluk namazı niyetiyle evlerinde iki veya dört rekat namaz kılabilir " dedi. 


MÜFTÜDEN SAMSUNLULARA ÇAĞRI 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınan kararla bayram namazı saatinde minarelerden tekbir getirileceğini belirten Çakır, "Başkanlığımız bayram günlerinin şiarından olan tekbirler getirmek suretiyle bayram coşkusunun yaşanmasına için bir uygulama yapacaktır. Tüm Samsunlulardan da  bayram namazı saatinde minarelerden okunan tekbirlere eşlik ederek, bayram coşkusuna katılmasını istiyoruz. Bu yıl bayramı mesafeli kutlayacağız. O nedenle  akrabalarımızı, sevdiklerimizi, arkadaşlarımızı ve dostlarımızı muhakkak arayalım yanlarına gidemezsekte  bayram sevincini yaşatalım. Tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Dilber BAHADIR

Yorumlar (0)