banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'da, 'Başarıya giden yol Zorlu'dan geçer' 

banner1357

'Başarıya giden yol Zorlu'dan geçer' sloganıyla Samsun'da 2017 yılından itibaren Zorlu Eğitim Kurumları bünyesinde eğitim öğretim hayatını sürdüren Özel Zorlu İlkadım Anaokulu,  özgün eğitim modelleri ve başarılı öğretmen kadrosuyla öğrencileri en iyi şekilde geleceğe hazırlıyor. Özel Zorlu Anaokulu ailesi, tanışma ve kaynaşma kahvaltısında buluştu

SAMSUN HABER 07.10.2019, 18:13 07.10.2019, 18:14
banner1353
banner1375

Hem fiziksel imkanları hem de yenilikçi eğitim metotlarla, 'Başarıya giden yol Zorlu'dan geçer' sloganına uygun olarak üretken, yetenekli, donanımlı öğrenciler yetiştirmek için Samsun'da 2017 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan Özel Zorlu İlkadım Anaokulu, çocuklara sağlıklı bir ortamda barınma ve eğitim alma imkanı sağlamasının yanı sıra akademik, kültürel ve sosyal faaliyetleri ve bünyesinde tüm çocuklara uzman psikolog desteğiyle minik öğrencilerini geleceğe hazırlıyor.

VELİLER VE EĞİTİMCİLER BİR ARADA

12 yıldır gerçekleştirdiği eğitim çalışmalarıyla adından söz ettiren Zorlu Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Özel Zorlu İlkadım Anaokulu, yeni-eğitim öğretim döneminde velileri ile kahvaltı organizasyonunda buluştu. Ciğerci Hamza’da gerçekleşen tanışma ve kaynaşma kahvaltısında veliler,  yeni eğitim-öğretim dönemi çalışmaları hakkında bilgilendirildi.

SEVGİ VE GÜVEN DOLU ORTAM

Kahvaltıda konuşma yapan Özel Zorlu Anaokulu Kurucu Yetkilisi Sabiha Zorlu, “Başarıya Giden Yol Zorlu’dur anlayışıyla çıktığımız yolculuğumuzda, 3 yıldır miniklerimizi en güzel şekilde hayata hazırlıyoruz. Alanında uzman kadromuz ile eğitim-öğretim faaliyetlerimizi sürdüğümüz kurumumuz,  çocuklarımızı sevgi ve güven dolu kucağıyla sarmalamaktadır. Çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel gelişimleri için en kritik dönem 0-6 yaş aralığı olduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Özel Zorlu Anaokulu olarak, bilimsel çalışmalardan yararlanarak eğitim anlayışımızı geliştirdik. Çocuklarımızın öz bakım becerileri, ince kas becerileri ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi ilke edindik. Çift yabancı dil eğitimi, resim ve müzik atölyesi, robotik kodlama, özel deney sınıfları, değerler eğitimi, yaratıcı drama etkinlikleri, akıl oyunları, satranç dersleri, seramik atölye, mutfak atölyesi, zeka oyunları, jimnastik, masaüstü etkinlikler ile öğrencilerimizin gelişimi en iyi şekilde desteklemekteyiz” dedi.

ÇOCUKLARINIZ DEĞERLİMİZ

Katılımlarından dolayı velilere teşekkür eden Zorlu, “Kurumumuzda çocuklarımızın arkadaşlarıyla etkileşime geçerek olumlu iletişim, iş bilinci, çalışma ve sosyal becerilerini geliştirmeyi hedeflemekteyiz. Özel İlkadım Zorlu Anaokulu olarak, okul öncesi dönemde çocuklarımızın sorular sorarak çevrelerini keşfetmeye çalıştıklarının bilincindeyiz. Bu nedenle eğitim ortamımızı zengin görseller ve materyallerle donattık. Böylece çocuklarımızın dünyayı daha iyi tanımalarına olanak sağladık. Okul öncesi dönem, çocuklarda başarılı olmanın temellerinin atıldığı dönemdir. Özel İlkadım Zorlu Anaokulu’nda çocuklarımıza başarabilecekleri etkinlikler yaptırarak, çocuklarımızın başarabilme duygularını geliştirmeyi amaçlamaktayız. En değerlileriniz çocuklarınızı, bizlere emanet ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Sizlerin güvenine layık olabilmek için en değerlilerinizi bizler de en değerlimiz olarak görmekteyiz” diye konuştu.

DÜZENLİ BESLENME VE UYKU DÜZENİ

Özel Zorlu Anaokulu Müdürü Hatice Kutlu Moral ise, yeni-eğitim-öğretim dönemine güzel bir başlangıç yaptıklarını vurguladı. Moral, “ Çocuklarımızın mutluluğu bizim için her şeyin üzerindedir. Onların en iyi şekilde eğitim alabilmeleri için akademik ve sosyal faaliyetlerimizin ve eğitim ortamımızın çocuklarımıza en uygun şekilde düzenlenmesinin yanı sıra sağlıklı beslenmelerine de büyük önem vermekteyiz. Ayrıca çocuklarımızın uyku düzenine çok dikkat etmekteyiz. Çünkü, uyku yalnızca bir dinlenme aracı değildir. Çocuk, uyku sırasında büyümektedir. Düzenli beslenen ve uyuyan çocukta büyüme daha hızlıdır” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIN GELİŞİMLERİNİ DESTEKLİYORUZ

Uzman psikolog Ece Zorlu ve Psikolog/Çocuk Gelişim Testleri Uygulayıcısı Sinem Gül de, “Bireysel öğrenme ve öğretmeye dayalı okulumuzda çocukların her zaman yanındayız” dedi. Zorlu ve Gül, çocukların duygu durumlarının yanı sıra bireysel yeteneklerinin açığa çıkması, sosyalleşmeleri ve psikososyal gelişim süreçlerinin sağlıklı yürütülmesini desteklerini sözlerine ekledi.

BAŞARMANIN YOLLARINI ÖĞRENİYORLAR

Zorlu Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel İlkadım Zorlu Anaokulu; eğitim felsefesini 'Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimleri için en kritik dönemin 0-6 yaş dönemi olduğu' bilinciyle  bilimsel çalışmaların ışığında belirlemiş durumda. Okul öncesi eğitimin çocuklarda başarılı olmanın temellerinin atıldığı dönem olması nedeniyle Özel Zorlu İlkadım Anaokulu'nda çocuklara, başarabilecekleri etkinlikler yaptırılarak, onların başarabilme duygularını geliştirmek amaçlanıyor.

ZORLU'DA ÇOCUKLAR SAĞLIKLI BESLENİYOR

Özel Zorlu Anaokulu'nda uykunun yalnızca bir dinlenme aracı olmadığı sağlıklı büyümeleri için ne derece önemli olduğu bilindiği için uyku düzenine fazlasıyla önem veriliyor. Bunun yanı sıra dengeli ve organik beslenmelerine dikkat ediliyor. Bu kapsamda Özel Zorlu İlkadım Anaokulu'nda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı da miniklere düzenli olarak veriliyor.

ÇİFT YABANCI DİL VE ROBOTİK KODLAMA

Çift yabancı dilde eğitim, resim ve müzik atölyesi, robotik kodlama, özel deney sınıfları, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (Değerler Eğitimi), yaratıcı drama etkinlikleri, akıl oyunları, satranç dersi, seramik atölye, mutfak atölyesi, zeka oyunları, jimnastik ve masa üstü etkinliklerle Zorlu İlkadım Anaokulu'nda eğitim gören minikler uzman psikologların da destekleriyle geleceğe emin adımlar atıyorlar.

Elif DANIŞMAZ, Cemal KAPTAN


 

Yorumlar (0)