banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Samsun'da babasıyla yaşayan çocuğa annesinden matkaplı işkence - Samsun Haberleri

Van'da 7 yaşındaki oğlu Ömer Yusuf A.'ya işkence yapıp, Van Gölü'ne attıkları iddia edilen çocuğun annesi öğretmen Ayla K.(30) ile sevgilisi İnan K. (33), tutuklandı.

SAMSUN HABER 12.08.2019, 17:03 12.08.2019, 22:11
Samsun'da babasıyla yaşayan çocuğa annesinden matkaplı işkence - Samsun Haberleri

Samsun'un İlkadım ilçesi İlyasköy Mahallesi'nde ikamet eden Emrah A., oğlu Ömer Yusuf A.’yı, yasal görme hakkını kullanması için ayrıldığı ilkokul öğretmeni eşi Ayla K.’ya teslim etti. Birkaç gün sonra çocuğunun Van Gölü kıyısında bir aile tarafından bulunup, polise götürüldüğünü öğrendi. Çocuğunu teslim alan babanın, oğlundan, annesinin ve sevgilisinin kendisine işkence yaptığını öğrenmesinin ardından önce polise başvurdu, sonrasında da savcılığa giderek şikayetçi oldu. 

Emrah A., şikayetinde öğretmen olan eski eşinin, sevgilisi İnan K. ile birlikte çocuğuna işkence yaptığını, İnan K.’nin oğlunun elini matkapla deldiğini, vücudunu ısırarak yaraladığı iddia etti. Emrah A., oğlunun Van Gölü’ne atıldığını, çocuğun yüzme bilmesi sayesinde sudan çıktığını ve kendisini bulan ailenin durumu polisle kendisine haber verdiğini öne sürdü. Olaya dair başlatılan soruşturmada Cumhuriyet Savcılığı ve Jandarma'nın ihmali olduğunu  öne süren Emrah A., görevliler hakkında da savcılığa şikâyetçi olduğu öğrenildi.

ANNE VE SEVGİLİSİ TUTUKLANDI

Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, çocuğa işkence yaptığı iddia edilen İnan K. ile işkenceye göz yumduğu öne sürülen anne Ayla K.'nın gözaltına alındığı bildirildi. Sevgililer, sorgularından sonra sevk edildikleri Adliye'de çıkarıldıkları nöbetçi hâkimlik tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Soruşturmada ihmalleri olduğu iddia edilen Savcılık ve Jandarma ile ilgili soruşturmanın ise sürdüğü öğrenildi.

'ÇOCUĞUMA YAPMADIKLARI KALMAMIŞ'

Oğlunun işkence gördüğünü öne süren baba Emrah A., “Son üç yılda oğlunu görmedi. Mahkeme görme hakkı verdiği için, çocuğumu annesine vermek zorunda kaldım. Verdiğimin üçüncü günü kendisine ulaşamam ve şikayette bulundum. Çocuğumun vücudu paramparça halde. Vücudunda diş izleri, elinde matkap izi var. Bir insana yapılmayacak şeyler yapmışlar. Annesinin sevgilisi ağzıyla oğlumu tutup, yatağa fırlatmış. En son Van Gölü’ne atmışlar. Çocuğuma yapmadıkları kalmamış, buna rağmen savcılık ve jandarmada özellikle konuyu kapatıyorlar” ifadelerini kullandı.

Ömer Yusuf A. ise annesinin ve İnan K.'nin kendisini dövdüğünü ifade ederek, “Beni ısırıp, fırlattılar. Vücudum yara oldu ve çok acıdı. Beni göle attılar. Yüzerek kurtuldum” dedi.

Yorumlar (0)