Samsun'da 'Babalar' iş başında

Samsun'da, İlk İş Babalık Platformu, Anneler Günü'ne özel düzenledikleri etkinlikte daha çok ilgili babaya ulaşmak için Yöresel Ot Yemekleri Festivali'ne katıldı

Samsun'da 'Babalar' iş başında
banner1139

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivalinde stant açan Samsun İlk İş Babalık Platformu, katılımcılarının çoğunun kadın olduğu ve yöresel yemeklerin sunumunun yapıldığı festivalin son günü olan anneler gününde platform Samsunlu babalara sorumluluklarını hatırlattı. Babanın görevinin sadece çalışmak olmadığını, ev yaşamında ve çocuğunun bakımında babanın anneyle eşit sorumluluk üstlenmesinin çocuğun olumlu yöndeki gelişimi ve aile hayatında oluşacak huzuru anlattı. 

ANNEYLE EŞİT SORUMLULUK
Samsun İlk İş Babalık Platformu “Anneler Günü sadece hediyeler alınan değil, özellikle babaların her zaman anneyle eşit sorumluluk alması gerektiğinin fark edildiği bir gün olmalıdır” dedi.

Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivaline katılan İlk İş Babalık Platform üyeleri yaptıkları basın açıklamada, “Anneler Günü deyince hemen hemen herkes hediye telaşına düşer, o gün yaklaşınca her yer mutfak eşyaları reklamlarına bürünür. Kadın, Anneler Günü’nde bile ev ve ev işlerine yönelik çalışma algısına itilir. Anneler Günü reklamlarında hep evi ile ilgilenerek zaman geçiren anne imajı sergilenirken, Babalar Günü’nde ise eve gelip ailesiyle ilgilenmesi sevinç ve minnetle karşılanan baba imajı karşımızdadır. Aslında anne de baba da ebeveyndir ama nedense ebeveynlik annenin penceresinden ve babanın penceresinden bakıldığında oldukça farklı algılanır. Anneler günü sadece hediyeler alınan değil, özellikle babaların her zaman anneyle eşit sorumluluk alması gerektiğinin fark edildiği bir gün olmalıdır. Bizler İlk İş Babalık Platformu olarak Anneler Günü’nde babalara sorumluluklarını hatırlatalım dedik. Bu kapsamda da İlk İş Babalık Platformu olarak sadece mayısın ikinci pazarında değil 365 gün boyunca tüm annelerin anneler günü kutluyoruz" dedi.

Ertuğrul CENGİZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127