banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'da ASELSAN-SAMULAŞ işbirliği!

banner1357

Türkiye savunma sanayisinin yıldızı ASELSAN, yaptığı yerlileştirme çalışmaları ile adını Samsun’un Türkiye gündemine oturmasını sağlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ’a ziyaret gerçekleştirdi

SAMSUN HABER 04.05.2018, 16:16
Samsun'da ASELSAN-SAMULAŞ işbirliği!
banner1353
banner1375

Milli olarak geliştirilmesi stratejik önemi haiz olan raylı ulaşım teknolojileri alanında kullanılacak cihaz ve sistemleri geliştiren ASELSAN, Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ’ı ziyaret etti. ASELSAN Ulaşım, Güvenlik ve Enerji Sistemleri Grup Başkanı Seyit Yıldırım ile Raylı Araç ve Sinyalizasyon Sistemleri Program Müdürü Günay Şimşek, SAMULAŞ yöneticileriyle yerli ve milli teknolojileri konusunda görüşme yaptı.

ÜLKE EKONOMİSİNE CİDDİ KATKI
ASELSAN, SAMULAŞ’ın özellikle raylı sistem araçlarında gerekli yedek parça ve ekipman ihtiyaçlarının yerli kaynaklardan karşılanması amacıyla 2014 yılı Temmuz ayından itibaren sürdürülen çalışmalarda kamu kaynaklarının verimli kullanılması ve SAMULAŞ’ın İşletme sürdürülebilirliğini arttırmak için yerli imkanlardan faydalanmak amacıyla bir çok çalışma yürütüyor. Yaptığı bu çalışmalarla hem ülkenin teknolojik olarak daha sağlam adımlar atmasına aracılık ederken hem de ülke ekonomisine ciddi kazanımlar sağlıyor.  

DETAYLI TEKNİK BİLGİLENDİRME 
SAMULAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan’ı makamında ziyaret eden ASELSAN yetkilileri ile yerlileştirme ve millileştirme çalışmalarında iş birliği yapılabileceği konusunda antrakt kalındı. SAMULAŞ tarafından yerlileştirilen raylı sistem araçları yedek parçaları hakkında ASELSAN yetkililerine detaylı bilgilendirme yapıldı. SAMULAŞ depo alanında yapılan teknik gezinin ardından ASELSAN yetkilileri Samsun’dan ayrıldı. 

Yorumlar (0)