banner1496

banner1345

banner1334

Samsun'da 80'lik çiftten mutlu evliliğin sırrı...

banner1357

Samsun'un Ladik ilçesindeki bir huzurevinde tanışarak hayatlarıbnı birleştiren Osman Yürük (80) ve Kadriye Yürük (78), mutlu evliliğin sırrını verdi.

SAMSUN HABER 14.02.2020, 09:18
256
Samsun'da 80'lik çiftten mutlu evliliğin sırrı...
banner1353
banner1375

Ladik ilçesindeki huzurevinde kalan Osman Yürük (80) ve Kadriye Yürük (78), 3 yıl önce burada tanışıp, evlendi. İkinci baharlarını yaşadıklarını söyleyen çift, huzurevinde birbirlerine can yoldaşı oluyor. 

Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan Osman Yürük ve Kadriye Yürük, 3 yıl önce burada tanışıp, evlendi. Bir süre huzurevinden ayrılan Yürük çifti, yaklaşık 3,5 ayın ardından geri döndü. Birlikte Ladik Kemal Kaplan Huzurevi'ne yerleşen Kadriye ve Osman Yürük, ikinci baharlarını yaşamaya başladı. Özel odada kalan ve hem buradaki arkadaşları hem de çalışanlarla iyi ilişkiler kuran çift, mutlu ve huzurlu olduklarını dile getirdi. 

'İYİ Kİ TANIŞIP, EVLENDİK'
Eşiyle çok mutlu bir evliliklerinin olduğunu söyleyen Osman Yürük, "Hiç bir sıkıntımız yok. Benden eşime eşimden bana tek bir söz yok. Çok mutluyuz. Eşim saygılı hürmetli bir hanım. Huzurumuz yerinde. Burası daha mutlu ediyor insanı. Özel odamızdayız, yemeğimiz içeceğimiz her şey hazırlanıyor. Burası olmasa her şeyi biz yapsak bile ben yine katlanırdım devam ederdim ölene kadar. Eşim benim yanımdan ayrılmaz. Hep benimle birliktedir. İyiki tanışıp evlendik" dedi. 

'SAYGIYI YİTİRMEMEK LAZIM'
Kadriye Yürük ise eşiyle ikinci baharlarını yaşadıklarını belirterek "İyi ki eşimle evlendim. 'Keşke on sene önce tanısaydım, evlenseydim' diyorum. Her şeyinden memnunum. Ben bir şey dediğim zaman 'Olmaz' demez. 'Tamam hanım yapalım, gidelim' der. Ben de ona karşı hep böyleyim. Çok mutluyum. Özel günlerde eşim bana hediyeler de alır. Beni mutlu eder. Sevgisi, saygısı bana yetiyor. Şimdi yeni evlenen hemen sonra boşanan çiftler oluyor. Anlaşamıyorlar hemen ayrılıyorlar. Kim sinirleniyorsa diğeri susacak. Saygıyı sevgiyi yitirmemek lazım. Aksi halde her şey biter. Ufak bir problemden sonra 'Ben gidiyorum annemin, babamın evine' demek de doğru değil" diye konuştu. 


 

Yorumlar (0)
24°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 10 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:31
Öğle 12:45
İkindi 16:37
Akşam 19:49
Yatsı 21:23