banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'da 244 bin öğrenci ders başı yapacak - Samsun Haberleri

banner1357

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, yeni eğitim öğretim döneminde bin 207 okulda, 20 bin öğretmen ile birlikte yaklaşık 244 bin öğrencinin eğitim alacağını belirterek, "Sevgi, şefkat, aşk ve ilk günkü heyecanımızla kaldığımız yerden devam etmek için sabırsızlanıyoruz" dedi.

SAMSUN HABER 08.09.2019, 09:58 08.09.2019, 16:22
Samsun'da 244 bin öğrenci ders başı yapacak - Samsun Haberleri
banner1353
banner1375

Yeni eğitim-öğretim yılı yarın başlıyor. Samsun'da 2019-2020 eğitim yılında bin 207 okulda, 20 bin öğretmen ile birlikte yaklaşık 244 bin öğrenci yarın ders başı yapacak.

ESEN'DEN MESAJ VAR

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir açıklama yaptı. Son üç yılda eğitim ile ilgili önemli yatırımların yapıldığını belirten Esen, "2019 yılı itibariyle bin 207 okulda, 20 bin öğretmen ile birlikte yaklaşık 244 bin öğrenci eğitim alacak. Yatırım programımızda ise toplam 49 projemiz var. Bunun 36'sı okullarla ilgili, diğer 13'ü ise derslik dışı yatırım dediğimiz spor salonu, pansiyon gibi yatırımları kapsıyor. Son 3 yıla baktığımızda çok ciddi bir eğitim yatırımına gidildi. Bu yatırımlar, ikili öğretimin tüm unsurlarını çözecek şekilde dizayn edildi. Bu yıl inşaatlar tamamlandığında toplam 730 derslik yapılmış olacak. Şuan il genelinde 14 bin dersliğimiz var. 730 derslikle beraber tüm ikili öğretimi çözecek ve tüm okullarımızda normal öğretime geçecek ve süreci hep beraber yakalamış olacağız" dedi.

HEDEF; NİTELİKLİ EĞİTİM 

Hedeflerinin, nitelikli bir eğitim ortaya koyabilmek olduğunu ifade eden Esen, "Sabahın erken saatlerinde kalkıp kahvaltı yapamadan okula gelen öğrencilerimiz yerine artık sabah uykusunu almış bir şekilde yatağından kalkan, arkadaşları ile birlikte yol boyunca oynayarak okula gelen güler yüzlü öğrenci görmek istiyoruz.  Bunu yapabilirsek Samsun’da beklediğimiz o nitelikli eğitimin çok önemli bir bölümüne geçmiş olacağız. Bu noktada okul yöneticilerimiz, ilçe yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte tüm yeteneklerimizi kabiliyetlerimizi çabalarımızı ortaya koyacağız" diye konuştu.

GÖNÜLLÜ ERLERİMİZ ÖĞRETMENLER

Başarıya giden yolda öğretmenlerin katkısının büyük olduğunu söyleyen Esen, "Sevgi, şefkat, aşk ve ilk günkü heyecanımızla kaldığımız yerden devam etmek için sabırsızlanıyoruz. Yavrularımızı bilimin, bilginin ışığı ile donatarak milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerinin farkında olan bireyler olarak yetiştirmek gayretindeyiz. Toplumun önünde karanlığı aydınlatan, yol gösteren, başarıya ve güzelliklere ilham veren gönül erlerimiz olan öğretmenlerimiz ve siz kıymetli velilerimizin desteği ile birçok başarıya imza attık ve atmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

POTANSİYELİN FARKINDA OLUN

Öğrencilere de mesajlar veren Esen, "Yeni dönemde yeni bir sayfa açmaya var mısınız? Geçmiş yıllardaki tecrübelerinizle eksiklerinizi tamamlayarak yepyeni başarılara yelken açabilirsiniz. İçinizdeki potansiyelinizin  farkında olun! Unutmayın ki bu topraklar nice büyük bilim insanları, sporcular, sanatçılar ve vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmiştir. Dersi derste anlamak, tekrar etmek, çok çalışmak, çok merak ederek araştırmak ve tabi ki çok okumak, sizleri adım adım hedefinize ve hedeflerimize yaklaştıracaktır. Ben bu vesile ile yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını ve başarılar getirmesini diliyorum" dedi.

Dilber BAHADIR 

Yorumlar (0)