Samsun'da 15 Temmuz'a doğru.. İşte program

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü'nde Samsun'da yapılacak olan programlar belli oldu

Samsun'da 15 Temmuz'a doğru.. İşte program

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, program ayın 14'ünde başlayacak. 14 Temmuz'da saat 15.00'de başlayacak olan programda, 15 Temmuz Şehidi  Muhammet Aksu'nun Alaçam Doyran Mahallesi'ndeki kabri ziyaret edilecek. Daha sonra akşam saat 19.00'da Samsun Şehit Ömer Halisdemir Salonu'nda şehit yakınlarına yemek programı düzenlenecek

15 TEMMUZ'DA NELER YAPILACAK?
15 Temmuz günü düzenlenecek program ise saat 11.00'de şehitlik ziyareti ile gerçekleşecek. Kıranköy ve Asri Mezarlık'taki şehitlik ziyaret edilecek. 12.00'de Büyük Cami'de öğle namazı öncesi Mevlid-i Şerif ve Hatim Duası, namaz sonrasında ise ikram verilecek. 15.00'de Samsun Büyükşehir Belediyesi Erol Olçok Salonu'nda 15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi düzenlenecek.

AKŞAM 8'DE CUMHURİYET MEYDANI'NDA
Öte yandan programlar akşam 20.00'de Cumhuriyet Meydanı'nda devam edecek. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak olan program şehitlerimiz için Kur'an Tilaveti ve dua, 15 Temmuz görüntülerinin yer aldığı videonun izlenmesi, konuşmalar, öğrenci ve şairler tarafından şiirlerin okunması, İlkadım Belediyesi Halk Müziği Korosu'nun Konseri, ezgi dinletisi.

GECE SELA OKUNACAK
Program gece 00:13'te bütün camilerde selaların okunması ve Kurra Hafızları tarafından Kur'an Tilaveti okunması ve ezgiler şiirlerle son bulacak.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
aylapalaoglu
aylapalaoglu - 8 ay Önce

Allah ülkemize bir daha 15 temmuz gibi olayları yaşatmasın Telefonuma iki belediye sms atıp
demokrasi kutlamalarına davet etmelerini kabul etmiyorum Yıllarca sokağımıza demokrasiyi
getirmeyip Bar olan bahçelerimizde açıkda çalgılara sazlara içip naralar atanlara yaptırım uy
gulamayıp canımızı yaktınalara duyurulur Atakum

SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127

banner1148